Метеорит на Уралі: в Росії досі вважають, що це НЛО, а астрологи кажуть, що це символ нових змін у розвитку цивілізації

КОСМІЧНИЙ ПОДАРУНОК / 


За останніми даними, кількість постраждалих від падіння уламків метеорита у Челябінській області досягла тисячі осіб. Як повідомили у МВС, постраждало близько тисячі осіб, у тому числі більше 200 дітей. Як повідомляє Кореспондент.net, кілька десятків людей госпіталізовано. Наразі озеро Чебаркуль, куди, за попередніми даними, впав метеорит, взяли під охорону співробітники поліції.


Як з’ясували учені, аномальним явищем у небі над Челябінською областю виявився болід вагою приблизно в 1 кілограм. Як повідомили у Коуровській обсерваторії, появу одинака такого розміру в атмосфері Землі передбачити було неможливо.
 

Метеорит пройшов від Казахстану через південь Тюменської, Курганської і Свердловської областей. Над центром Челябінська жителі побачили яскраво-білий спалах, а потім почули сильний вибух. У багатьох будинках повилітало скло. Очевидці також спостерігали у небі "хвіст" з клубів білого диму. 

 

*****


Падіння осколків метеориту, яке бачили жителі Єкатеринбурга, Тюмені, Челябінська і навіть Казахстану, спричинило шарварок і в російському, і в західному науковому співтоваристві. Гостроти події додає й те, що сьогодні пізно ввечері до Землі на рекордно малу відстань має наблизитися астероїд під назвою 2012 DA14. Науковці губляться у здогадах і висловлюють припущення, чи пов'язані між собою ці два явища, повідомляє Вести.Ru.

Російська академія наук уважно стежить за ситуацією навколо падіння метеоритів на Уралі. Науковці РАН вже ведуть дослідження обставин метеоритної атаки і найближчим часом нададуть громадськості науково обґрунтований висновок з цього приводу.

"Фахівці кількох інститутів РАН досліджують усі обставини. РАН не може дозволити собі поспішних припущень, тому наразі готується науково обґрунтований висновок", - заявили ИТАР-ТАСС в академії.

Водночас науковці Звенигородської астрономічної обсерваторії Інституту астрономії РАН у даний момент визначають, чи є зв'язок між метеоритом, що атакував уральський регіон, і астероїдом, який небезпечно наблизилися до Землі. Про це повідомив директор Звенигородської обсерваторії Сергій Барабанов.

"У даний момент не можна сказати, чи належав метеорит, що впав, до "свити" астероїда, - сказав він. - Потрібно вивчити дані про його траєкторію, фотографії і так далі. Зараз цим саме займаються наші фахівці".

"Свитою" небесних тіл типу астероїдів називають дрібніші тіла, які летять з ним по одній траєкторії, утворюючи ніби "рій". Це можуть бути як частини основного об'єкта, що від нього відкололися, так і (якщо він досить масивний) притягнуті ним космічні камені.

На підльоті до нашої планети "уральський" метеорит виявлений не був, заявив Сергій Барабанов, тому наразі фахівці посилено досліджують всі можливі дані, у тому числі і знімки очевидців падіння небесного тіла на Землю. Так само уважно вивчаються дані попередніх космічних спостережень.

Втім, як заявляють учені, формально говорити про метеорит ще зарано: доти, доки немає офіційних підтверджень, яке саме тіло впало з космосу на Землю, воно вважається нерозпізнаним літальним об'єктом (НЛО). "Однак, судячи за всіма ознаками, на Урал обрушився саме метеорит - кам'яний чи кам'яно-залізний, - зазначив Сергій Барабанов. - Але, звичайно, потрібно чекати, аж поки буде знайдено осколки, які підтверджують це".

Науковець зазначив, що нинішнє "відвідування" нашої планети неочікуваним космічним гостем не йде ні в яке порівняння зі знаменитим Тунгуським метеоритом ні за енергією вибуху, ні за масштабами явища, ні за природою. "Це зовсім різні вибухи, - зазначив Барабанов. - Тунгуське тіло вибухнуло високо в повітрі, а тут, судячи за повідомленнями з місць, було кілька вибухів".

Це характерно саме для кам'яних метеорів, тоді як у 1908 році над тайгою біля річки Підкам'яна Тунгуска проявила себе кометна речовина, констатував фахівець.

В Америці вважають, що уральський метеорит з астероїдом не пов'язаний


На думку американського астронома Філа Плета, все це - лише збіг, і уральський метеорит з астероїдом ніяк не пов'язаний. "Для початку, це сталося за 16 годин до того, як DA14 повинен пройти мимо Землі. До того ж, у них абсолютно різні орбіти", - зазначає експерт у своєму блозі Bad Astronomy на сайті Slate.com.

За його словами, дані про метеорит дуже різняться. З відеороликів, записаних очевидцями, складно щось сказати про розмір цього небесного тіла. Щоб зробити якісь висновки про це, потрібно знати точне місце розташування людей, які знімали відео, зазначив Плет.

За його словами, багато очевидців повідомляли, що чули гучний звук, схожий на вибух.

"Багато хто думає, що це був звук від вибуху. Але це радше схоже на надзвуковий викид, який буває, коли щось велике рухається зі швидкістю, що перевищує швидкість звуку", - зазначає Філ Плет.

На думку астронома, найбільш вірогідний сценарій розвитку подій такий: великий метеор зруйнувався на багатокілометровій висоті над землею, після чого на землю стали падати уламки. Таке трапляється з багатьма метеорами. Якщо на землі знайдуть уламки, можна буде судити про масу і склад метеора (який міг складатися з металу або каменю, або з суміші того й іншого).

Філ Плет зазначає, що поки що найцікавішою частиною цього явища, яке вдалося зафіксувати на відео, є слід від метеорита. Можна помітити, що він розділяється на кілька слідів, тому, не виключено, що основна маса небесного тіла розкололася саме в цей момент. Така ж доля, до речі, спіткала і Сіхоте-Алінський метеорит. Це означає, що його уламки будуть відокремлювася поступово. Тому знайти їх можна в різних, часом віддалених одне від одного місцях.

Глоба: метеоритний дощ на Уралі - це ознака "кометного часу"


Астролог Павло Глоба вважає, що метеоритний дощ, який випав на Уралі, є ознакою "кометного часу", яке є передвістям цивілізаційного повороту, повідомляє "Інтерфакс".

"Двадцять перше століття - це так званий "кометний час", який трапляється раз на 600 років. В XV столітті його передвістям були реальні зміни у всій світовій цивілізації, передував великим географічним відкриттям і епосі Відродження, і зараз він повторюється", - сказав Глоба.

За його словами, пролітаючі комети, астероїди і метеоритні дощі - це явища одного порядку, які будуть тільки посилюватися до середини XXI століття. "Це говорить про те, що у нас цивілізація на переломі, що нас чекає цивілізаційний поворот. Наші найближчі нащадки будуть жити зовсім в іншому світі, який нам дуже важко уявити", - вважає астролог.

На запитання "Інтерфаксу", чи зміниться цивілізація до кращого або до гіршого, Глоба відповів, що в цілому слід очікувати змін у кращий бік. "Але як казали китайці, горе тому, хто живе в епоху змін. Це буде дуже важко для нас, тому що нам буде важко адаптуватися до цих змін", - сказав астролог.

Глоба зазначив, що метеоритний дощ ніяк не пов'язаний з нещодавнім очікуванням кінця світу.

 

БукІнфо (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації