У Чернівецькій облраді зареєстрували проєкт рішення про припинення повноважень депутатів фракції ОПЗЖ

Депутат Чернівецької обласної ради від фракції партії "Народний контроль" Андрій Кухарук зареєстрував проєкт рішення про припинення повноважень ОПЗЖ в облраді, на кшталт рішення, яке у вівторок, 17 жовтня, прийняла Київська обласна рада.

Про це Андрій Кухарук написав на своїй сторінці у Facebook.

Київська обласна рада призупинила їх повноваження своїм рішенням на сесії більшістю голосів. В демократичний спосіб. Нам, в Чернівецькій області треба зробити те саме, вважає депутат Чернівецької облради.

За його словами відповідний проект рішення вже зареєстровано в Чернівецькій обласній раді, опублікувавши його копію у Фейсбук.

"Маємо завершувати питання з ОПЗЖ в області. Цього від нас очікує громада. Обласна рада, в якій є депутати проросійських партій завжди буде виглядати, як місце де панує політична корупція, договорняки і люди нам просто не будуть довіряти, якщо ми сидітимемо поряд з ними.

Це не особисте. Це політична і громадянська позиція. У кожного депутата є карточка для голосування і він сам вирішить чи потрібна в облраді ОПЗЖ. І тут не буде місця для «виляння хвостом». Прецедент створила Київська обласна рада і ми маємо йти цим самим шляхом. Далі, впевнений, за нашим прикладом це зроблять і інші ради по всій Чернівецькій області та Україні загалом", - йдеться у дописі депутата облради.

Якщо депутати підтримають проєкт рішення у запропонованому вигляді, це може спричинити правову колізію. Оскільки в проєкті рішення йдеться про припинення саме повноважень депутатів, невідомо, чи залишаться обранці від партії "ОПЗЖ" депутатами облради, повідомив Суспільне Чернівці заступник голови обласної ради Микола Гуйтор.

"Депутати реалізують свої повноваження через участь у комісіях та сесіях облради. Тобто призупинення їхніх повноважень означає, що вони не повинні брати участь у сесіях та комісіях. Виникає питання, чи залишаються вони депутатами? Наскільки я бачу у проєкті рішення, не йдеться про виключення їх з депутатського корпусу".

За словами Гуйтора, проєкт рішення можуть розглянути на найближчих сесіях облради. Якщо його ухвалять, депутати зможуть спробувати оскаржити дострокове припинення повноважень у суді.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації