У Коболчині на Сокирянщині буде новий завод Тігіпка. В індустріальний парк "Фруктова індустрія" він інвестує 1 млрд грн
Новий індустріальний парк Фруктова індустрія буде створено на території села Коболчин (Дністровський район Чернівецької області). Уряд ухвалив рішення про включення цього парку до реєстру індустріальних (промислових) парків.
Про це повідомило Міністерство економіки, пише NV-Бізнес.
Індустріальний парк Фруктова індустрія функціонуватиме на площі 10,5043 га та забезпечить орієнтовно 540 робочих місць. Ініціатором створення виступає ТОВ Фруктова індустрія, кінцевими бенефіціарами якого є Сергій Тігіпко і його дружина Алла Зіневич.
Спеціалізація Парку включає наступні галузі:
— промислова переробка плодово-ягідної продукції;
— перероблення та консервування фруктів і овочів;
— виробництво інших харчових продуктів;
— заморозка та сублімація плодово-ягідної продукції;
— альтернативна енергетика;
— науково-технічна діяльність;
— діяльність у сфері інформації і телекомунікацій;
— інші види перероблення продукції, сумісні із зазначеними напрямами.
Реалізація проєкту не потребуватиме витрат з державного чи місцевих бюджетів, однак для облаштування інфраструктури парку можуть бути залучені державні кошти, повідомило Мінекономіки.
Відповідно до концепції парку, загальний обсяг капіталовкладень у будівництво інфраструктури становитиме близько 973 млн гривень. Зокрема:
— кошти ТОВ Інтерджус Буковина — 538 млн грн;
— інвестиції ініціатора — 216 млн грн;
— кошти державного бюджету;
кошти учасників парку — в тому числі за рахунок податкових стимулів.
Очікується, що проєкт створить близько 150 робочих місць. Кінцевим бенефіціаром ТОВ Інтерджус Буковина є Сергій Тігіпко.
У квітні Тігіпко купив польського Getin Holding 100% акцій Ідея Банку (Львів), 27-го за обсягом активів в Україні.
Як повідомляв голова Чернівецької облради Олексій Бойко, у селі Коболчин Сокирянської міської громади розпочинається будівництво заводу з виробництва концентрованих соків Інтерджус Буковина. Проєкт реалізується у рамках індустріального парку, запуск виробництва заплановано до кінця поточного року.
Проєкт у рамках індустріального парку площею майже 12 гектарів. До складу інфраструктури увійдуть складські приміщення, очисні й сушильні споруди, адміністративні будівлі, а також під’їзні дороги.
Координацією усіх етапів займається ініціативна кампанія «Фруктова індустрія», йдеться у повідомленні.

Окрім основної продукції, завод вироблятиме біогаз, отриманий у процесі переробки фруктів. Його планують використовувати для обігріву місцевих будівель, що стане екологічним та енергоефективним рішенням для громади.
Запуск виробництва заплановано до кінця поточного року. Наразі тривають підготовчі роботи — оформлення документації, реєстрація та отримання відповідних дозволів.
Очікується, що проєкт створить близько 150 робочих місць і забезпечить стабільні надходження до місцевого бюджету. Це стане потужним імпульсом для економічного розвитку громади та всієї Буковини.









-
Педагогиня з Чернівців за грантові кошти відкрила школу англійської мови для дітей
-
На Сокирянщині на 12 гектарах з’явиться сучасний завод із виробництва соку «Інтерджус Буковина», який перероблятиме до 1,5 тисячі тонн фруктів щодоби. Бойко показав фото будівництва
-
Заплатять усі. Як працюватиме податок для таксистів, кур’єрів, вебкам-моделей та інших самозайнятих
-
Власник Сільпо купив у Польщі франшизу однієї з найбільших світових торговельних мереж
-
Вже за тиждень автомобільний бензин в Україні на АЗС змішуватимуть з біоетанолом. Що радять водіям?
-
На Буковині зареєстровано понад 46 тисяч ФОПів. З них виявили понад 250 підприємців, які цьогоріч ухилилися від сплати податків