Розкрадання гуманітарки на Буковині: Осачук прикрив Мунтяна і відправив його на лікарняний, щоб суд не обрав запобіжний захід

Начальник Чернівецької ОВА Сергій Осачук назвав звинувачення у бік ОВА щодо причетності окремих чиновників у розкраданні гуманітарної допомоги "надзвичайно спекулятивними та маніпулятивними", а також "безпідставними та недоведеними в суді".

Про це Осачук заявив під час брифінгу поблизу ОДА, коментуючи резонансну справу, пише molbuk.ua

"Резонансні гучні заяви, які сьогодні пролунали на національних ЗМІ з уст представників правоохоронних органів, зачіпають репутацію ЧОВА, відреагувати на ці заяви - мій обов'язок. Хочу вкотре наголосити, що ЧОВА є справедливою, прозорою і діє в межає закону та визначених постанов уряду України і не перевищує їх.

Хочу сказати, що звинувачення в бік ОВА в частині дотичності до окремих посадових осіб співробітників ОВА до ймовірного розкрадання гуманітарної допомоги є надзвичайно спекулятивними, маніпулятивними, безпідставними і не доведеними у суді. Через це - великі репутаційні збитки, втрати не тільки для обласної військової адміністрації, а загалом для українського суспільства та України", - наголосив Осачук.

На запитання журналістів, де наразі перебуває Артур Мунтян, Осачук відповів, що той “взяв лікарняний”. Нагадаємо, заступнику голови ОВА Мунтяну інкримінується привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем у межах кримінального провадження за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.

За такі дії зловмисникам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Суд сьогодні мав би обрати запобіжний захід цьому посадовцю.

"Із перших годин у нас налагодився дуже плідний контакт із нашими сусідами – Сучавським повітом. Там був організований так званий "Єврохаб", куди сходилася допомога з різних країн Європи для потреб українців, які воють із росіянами.

На прохання румунської сторони треба було визначити посадову особу, яка би була кооординатором у комунікації з румунською стороною. Оскільки один зі моїх заступників вільно володіє румунською мовою, він був визначений як той, із ким треба контактувати щодо робочих питань", - розповів начальник ЧОВА, якого цитує МБ.

Саме цей заступник (Артур Мунтян), отримав телефонний дзвінок про те, що на "Єврохаб" прибули машини швидкої допомоги з Італії, зазначив Осачук.

Фото Офісу Генеральної Прокуратури

"Хочу наголосити на тому, що ніхто з ОВА жодних листів, запитів і прохань до Італії про те, що нам потрібно надати машини швидкої допомоги, не направляв. Тому ці машини прибули до Сучави і їх треба було перевезти сюди. Це було здійснено силами співробітників, добровольців, волонтерів. Тепер ми чуємо звинувачення вже кілька разів поспіль – ми вже про це говорили на моїй пресконференції, - чуємо огульне звинувачення зі словами "крадіжка". То поясніть мені, яка крадіжка, що є фактом крадіжки і де то вкрадене?" - звернувся до присутніх спікер.

Він додав, що державний кордон України в напрямку Буковини перетнуло багато десятків різних машин швидкої та спеціальної допомоги, які отримували різні відомства.

"Передавала Франція 21 автомобіль, італійські наші партнери – 23 автомобілі... Отже, 23 автомобілі, які надійшли в Україну для потреб нашого народу, перетнули державний кордон, і 23 автомобілі були передані і знаходяться сьогодні в ЗСУ. Тому кладемо тут крапку у спекуляціях, маніпуляціях і заявах.

Після цього маємо поле для фантазії, коли окремі правоохоронні органи здійснюють чергові нападки на ОВА, припускаються тверджень, які не підтверджені, не доведені, і немає жодного судового рішення, а маніпулюють ними про те, що нібито ці автомобілі нібито були вкрадені.

Раніше повідомлялося, що заступникові голови Чернівецької ОВА повідомили про підозру у справі про розкрадання "гуманітарки".

У СБУ зазначили, що йдеться про справу зі привласненням карет "швидких", надісланих як гумдопомога з Італії.

З поінформованих джерел БукІнфо стало відомо, що вчора (цілий день 31 травня) на робочому місці Мунтяна не було і телефон був вимкнений. Де він перебував ніхто сказати не міг. Цілком імовірно він міг здогадуватися, що знаходиться вже під пильною увагою правоохоронців і тому переховувався. Також, наші джерела у Чернівецькій ОВА зазначають, що слідчі приходили з питанням про місцезнаходження заступника голови ОВА Мунтяна в приймальню голови Чернівецької ОВА Сергія Осачука, однак, і там ніхто інформаціі про місцезнаходження посадовця не надав.

Фото Офісу Генеральної прокуратури

Ближче до кінця дня, Мунтяна знайшли на міжнародній трасі, котра веде до пункту пропуску “Порубне”. Це сталося якраз в той момент, коли він заправив повний бак палива і рухався в сторону державного кордону з Румунією.

Крім цього, вчора ж у Департаменті охорони здоров’я Чернівецької обласної військової адміністрації пройшли нові обшуки правоохоронців.

Як повідомило БукІнфо достовірне столичне джерело, порушене нове кримінальне провадження тепер вже пов’язане з нецільовим використанням гуманітарної допомоги, зокрема продуктів першої необхідності, які надійшли на Буковину в якості гуманітарної допомоги з Європейського Союзу.

Нагадаємо, перший обшук в стінах ОВА у Чернівецькій обласній військовій адміністрації відбувся 18 травня цього року. Його провели в кабінетах заступників голови ОВА Богдана Ковалюка і Артура Мунтяна. Також обшуки були проведені в керівниці апарату Цибуляк-Кустевич та інших відділах.

Причина обшуків пов’язана з кримінальним провадженням, пов’язаним з корупцією чиновників найвищого рангу ОВА навколо гуманітарної допомоги, яка з початку широкомасштабної агресії у неймовірних кількостях надходить на Буковину з країн Європейського Союзу.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації