На зустрічі голови облради Бойка із торговим аташе Посольства Латвії в Україні знайшлося багато тем для початку взаємовигідної співпраці

Є СПІЛЬНИЙ ІНТЕРЕС /

1 лютого на запрошення голови Чернівецької обласної ради Олексія Бойка відбулась протокольна зустріч із Торговим Аташе Посольства Латвійської Респубіки в Україні Айнарсом Мезюлісом.

Зустріч проходила за участі першого заступника голови Миколи Гуйтора, Почесного Консула Латвійської Республіки в місті Чернівці Іллі Хоча та директора агенції регіонального розвитку Олексія Грушка, - повідомляє пресслужба Чернівецької облради.

Перш за все, голова обласної ради Олексій Бойко привітав гостей та наголосив, що обласна рада готова всебічно сприяти поглибленню партнерських стосунків та вивести їх на новий рівень.

Пан Айнарс розповів про головні ідеї та окреслив плани, які допоможуть вести активну співпрацю спрямовану на експорт та імпорт продукції. Айнарс Мезюліс виділив три основні, на його думку пункти, які допоможуть розвинути співпрацю між Латвією та Україною, а саме: експорт Латвійської продукції на український ринок; залучення українських інвестицій в Латвію; створення спільних підприємств.

«Прибалтика для України - це вікно в Європу» - наголосив Почесний Консул Латвійської Респубілки в місті Чернівці.

 

 

Він поінформував про робочу зустріч, яка відбулась у місті Хотин 31 січня, під час якої було продемонстровано потужні виробництва овочів та фруктів, які можуть стати основою для налагодження експортних зв’язків нашої області.

Під час зустріч йшлося також про напрацювання паспортів громад. Слушну думку висловив Ілля Хочь на предмет отримання конкретних пропозицій від керівників громад з приводу можливого розвитку окремих галузей підприємництва, яку підтримав Олексій Бойко та запевнив, що відповідний процес вже налагоджений.

Нагадаємо, на одній з перших зустрічей Олексія Бойка вже йшлось про створення паспортів громад, напрацювання яких вже триває.

Також, до гостей звернувся перший заступник Голови Чернівецької обласної ради Микола Гуйтор, який розповів про досвід співпраці між чернівецькими вузами та Латвійською Республікою у сфері освіти та науки. «Можемо говорити про позитивні напрацювання, адже існує низка програм студентського обміну між нашими сторонами, які демонструють позитивний результат» - наголосив Микола Гуйтор.

Своє бачення розвитку співробітництва сторін озвучив Олексій Грушко. Зокрема йшлося про актуальність створення логістичного хабу на базі об’їзної дороги міста Хотин. Зважаючи на вигідне географічне розташування міста Хотин на його території можуть розміщуватись логістичні комплекси будь-якого розміру, які акумулюватимуть продукцію для подальшої первинної переробки або експортування.

Олексій Грушко проінформував, що агенція регіонального розвитку Чернівецької області, спільно з Чернівецьким національним університетом ім. Юрія Федьковича, цьогоріч буде проводити конкурс інноваційних стартапів. Є сподівання, що в межах конкурсу буде профінансовано мінімум 2 стартапи на суму 150 тисяч гривень.

 

 

Олексій Грушко зазначив, що одним із завдань агенції було визначено надання кредитів для малого та середнього підприємництва, що створить додаткові можливості для співпраці.

Фото пресслужби Чернівецької облради


Коментарі:
Більше новин по темі: