На Центральній площі Чернівців вшанували пам’ять Героїв - українських борців за свободу і незалежність

Сьогодні на Центральній площі Чернівців вшанували пам’ять Героїв - українських борців за свободу і незалежність.

За ініціативи громадських організацій «Майдан» та «Буковинська комендатура», за підтримки обласної військової адміністрації, Чернівецької обласної та міської рад відбулися урочистості з нагоди Дня Героїв, повідомляє пресслужба ОВА.

Участь у них взяли міський голова Чернівців Роман Клічук, перша заступниця начальника Чернівецької ОВА Альона Атаманюк та заступник Олександр Янков, заступник голови обласної ради Микола Гуйтор, керівництво силових і правоохоронних структур, громадськість краю.

Воїн батальйону «Вовки да Вінчі» Сергій Лемешев подякував родинам загиблих військових за їхню жертву, а також нагадав учасникам урочистого зібрання про високу ціну, яку платять наші захисники і захисниці, за мирне небо над головою кожного з нас.

Слава та вічна пам’ять усім Героям, які боролись за незалежність нашої України!

Довідка:

23 травня відзначають свято на честь українських борців за свободу і незалежність - День Героїв.

Щорічно 23 травня українці відзначають неофіційне свято - День Героїв України. Цього дня Україна вшановує пам'ять всіх героїв, які відстоювали її суверенітет і незалежність і просто зараз ведуть боротьбу проти російської армії за нашу свободу. Це горде і одночасно сумне свято - багато українських героїв розплатилися життям заради своєї країни.

День Героїв України - історія свята

День Героїв 23 травня був заснований в 1941 році Організацією українських націоналістів (ОУН). День цей обрали невипадково: 23 травня 1938 року був убитий полковник армії УНР, державний, військовий і політичний діяч Євген Коновалець, один з головних ідеологів українського націоналізму.

Починаючи з 1992 року свято ставало все більш популярним. У День Героїв вітають усіх, хто з ризиком для життя боровся за українську незалежність, а також віддають шану загиблим. Дата присвячена всім українським воїнам-лицарям Київської Русі, козакам часів Гетьманщини, повстанцям, Українським Січовим Стрільцям та воїнам армій УНР та УПА, а тепер ще воїнам АТО та російсько-української війни.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації