До кримінальної оборудки з гуманітарними автомобілями з Італії, ймовірно, причетні Іван Мунтян, Василь Продан та Олег Чорний - сенсаційні документи БукІнфо

Схоже, з початком війни тандем Осачука з Мунтяном набув нового дихання у співпраці. Але про все попорядку. У розпорядження редакції БукІнфо знову потрапив сенсаційний інсайд - документи, з яких випливає, як автомобілі швидкої допомоги, передані Італією як гумантірна допомога Буковині, потрапили на територію України. Вірніше, ХТО і ЯК їх ввозив в нашу область. І, головне, одразу стає зрозумілим для ЧОГО. Зі змісту цих документів випливає, що екскерівник Чернівецької обласної клінічної лікарні Сергій Бродовський у своїй кримінальній оборудці діяв не один. Цілком ймовірно, що це могла бути чітко продумана злочинна схема, ще до того, як ці автомобілі потрапили в Україну.

Отже, особами, які здійснюювали декларування, вказані в одному випадку заступник голови Чернівецької ОВА Артур Мунтян, в іншому - керівник Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОВА Олег Чорний. Згідно документів, швидкі завозяться для Чернівецької ОВА. Як ці автомобілі потрапили приватній структурі Бродовського, сподіваємося, якраз з’ясовує слідство.

А найцікавіше те, що водіями, які завозили автомобілі на територію України були… Іван Мунтян, Олег Чорний та Василь Продан!

Ймовірно, схема була приблизно такою: Мунтян старший з Василем Проданом завозять машини, Мунтян молодший їх декларує, Бродовський з Чорним ставлять на облік. Потім автомобілі розкомплектовуються в гаражах та починають надавати платні послуги! Фініта ля комедіа!

Нам дуже цікаво, в якій долі у цій оборудці перебуває сам голова Чернівецької обласної військової адміністрації Сергій Осачук, оскільки саме він надавав дозвіл на виїзд Продану та Мунтяну (який знаходиться під запобіжним заходом ВАКС) і саме Осачук в грубе порушення чинного законодавства призначив Сергія Бродовського головним лікарем обласної лікарні. Зрозуміло також стає, чому один із заступників голови ОВА телефонував в сервісний центр з приводу постановки на облік автомобілів на приватну структуру Бродовського.

Нагадаємо, що Сергія Бродовського призначив на посаду в.о. головного лікаря обласної клінічної лікарні своїм протизаконим розпорядженням не хто інший, як голова Чернівецької ОВА Сергій Осачук. Це сталося 12 березня 2022 року у явно незаконний спосіб, коли губернатор перебрав на себе повноваження обласної ради. (Читайте тут: Осачук поміняв Домбровського на Бродовського у кріслі гендиректора ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня».) А ось такою була рекція обласної ради 11 квітня 2022 року на цей правовий безлад Осачука: Чернівецька обласна рада жорстко відповіла на кадровий беспрєдєл голови ОВА Осачука у воєнний час.

Повторюємо ще раз: слідчі мають дати чітку відповідь громадськості - чому гуманітарна допомога для Чернівецької ОВА в час війни стає власністю приватної структури? Хто конкретно давав вказівку ставити на облік таким чином? Яка роль в цих оборудках керівництва ОВА і зокрема Сергія Осачука? І на багато інших цікавих запитань.

Судячи зі всього, саме Бродовського зробили "цапом відбувайлом", якого по повній використали вище названі персони. І ці персони (кажуть, що це були Продан та Мунтян), які пролобіювали призначення Бородовського на посаду головлікаря через заступника голови ОВА Данищука та самого голову ОВА Осачука, тепер навряд чи йому допоможуть. Бо, зважаючи на ці документи, прямі запитання у слідства вже виникають до них. Тепер самим би винести цілими свої "руки та ноги" з цієї викритої оборудки.

Сподіваємося, що цього разу правоохоронці таки не дадуть вийти “сухими з води” всім причетним, тим більше у воєнний час. Бо як мінімум, цього не зрозуміє не лише громадськість, але й наші воїни на передовій, які у ці хвилини кладуть свої життя за Україну. (Нагадаємо, СБУ провела обшуки за місцем роботи та проживання головного лікара Чернівецької обласної лікарні Сергія Бродовського та в кабінеті заступника голови ОВА Дмитра Данищука і помешканні директора Департменту охорони здоров‘я Олега Чорного).

Ми уважно слідкуємо за розвитком подій. І точно знаємо, що далі буде.

Сергій ЗАРАЙСЬКИЙ, БукІнфо (с)

Від редакції.

СБУ підтверджує інформацію БукІнфо: викрито в області керівника медзакладу, який організував платні перевезення каретами швидкої допомоги

На сьогодні, як з’ясували оперативники СБУ, гендиректор лікарні вимагав плату від хворих за перевезення автомобілями швидкої допомоги, що належать закладу. Це був, так би мовити, родинний «бізнес», оскільки водій – рідний брат зловмисника.

Правоохоронці зафіксували факт вимагання 16 тис. грн від буковинця за транспортування його з Чернівців до Ужгорода і затримали родича посадовця після розрахунку за цю послугу просто на території лікарні.

Як повідомляє Управління СБУ в Чернівецькій області, в межах кримінального провадження, розпочатого ч.3 ст.368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України, посадовцю повідомлено про підозру.

Окрім того, триває розслідування щодо причетності цього керівника медзакладу та інших осіб до організації механізму привласнення гуманітарної допомоги, виділеної іноземними донорами для здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, цивільного захисту населення у зв’язку із збройною агресією рф проти України.

Як повідомляє пресслужба Чернівецької обласної прокуратури, гендиректор лікарні на Буковині, якого викрили на вимаганні коштів із пацієнтів за перевезення на каретах швидкої, також підозрюється у незаконному використанні гуманітарної допомоги.

Спецоперацію з викриття протиправної діяльності проводили оперативники СБУ в Чернівецькій області спільно зі співробітниками Національної поліції за процесуального керівництва Чернівецької обласної прокуратури.

Гендиректор Чернівецької обласної лікарні Сергій Бродовський, якого підозрюють у платному використанні машин швидкої, вийшов із СІЗО під заставу у майже 200 тисяч гривень.

Про це в коментарі Суспільному сказав начальник Чернівецького слідчого ізолятора Вадим Кривой.

За його словами, Бродовський вийшов під заставу 9 травня.

Бродовського підозрюють у платному перевезенні каретами швидкої, що належали медзакладу. Також перевіряють, чи причетний Бродовський до привласнення п'ятьох автомобілів швидкої, які передали з закордону як гуманітарну допомогу.

Бродовського відсторонили від посади на два місяці. Наразі обов'язки гендиректора виконує Дмитро Домбровський. Він обійматиме цю посаду до 12 липня.


Коментарі:
Більше новин по темі: