ОБЛАСНА РАДА НЕ РОЗГЛЯДАТИМЕ ПИТАННЯ ПРО НЕДОВІРУ ОСАЧУКУ

Внесення до порядку денного питання щодо висловлення недовіри голові ОДА Сергію Осачуку відхилили на комісії.

Про це на сесії облради повідомила представниця постійної комісії з питань місцевого самоврядування, регламенту депутатської діяльності та етики, представниця ВО “Батьківщина” Світлана Фочук, пише molbuk.ua

Світлана Фочук. Скріншот відео МБ

Вона зазначила, що комісія не має повноважень розглядати такі питання.

"Ми провели засідання постійної комісії. Але не можемо перевищувати свої повноваження, тому що ми керуємося законом про місцеве самоврядування стаття – 72, і Конституцією України (стаття 180), яка говорить про те, що відповідна рада може висловлювати недовіру голові відповідної ради. Тому ми не розглядали це питання", - зазначила Світлана Фочук.

Нагадаємо, сьогодні під час сесії облради група депутатів Чернівецької районної ради виступила на сесії обласної ради з вимогою внести до порядку денного питання щодо висловлення недовіри голові ОДА Сергію Осачуку.

Група депутатів Чернівецької районної ради виступила на сесії обласної ради з вимогою внести до порядку денного питання щодо висловлення недовіри голові ОДА Сергію Осачуку.

Як повідомляє molbuk.ua, у своєму виступі голова райради Руслан Домніцак сказав, що керівництво обласної держадміністрації не чує представників райради.

Голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук

"Не чують дуже давно. Ті, хто казав, що Чернівецька районна рада – дворовий комітет, саме представники президента, які зобов’язані захищати Конституцію. Вони сьогодні потурають Конституції і законам України. Ми дуже добре знаємо, чиї це люди і кому вони служили. На відміну від них, дехто служив і продовжує служити українському народу", – сказав Домніцак.

Він зауважив, що кілька місяців тому районна рада звернулась до обласної з проханням ухвалити рішення про висловлення недовіри Осачуку.

"Але, на жаль, воно до цього часу не розглянуте", – сказав голова райради, додавши, що деякі особи зацікавлені у тому, щоб це питання не розглядалося.

Домніцак додав, що вимога закону має бути дотримана і запропонував обласній раді винести на розгляд сесії питання щодо оголошення недовіри Осачуку.

Голова ОДА Сергій Осачук спокійно відреагував на цю заяву Домніцака, ніяк її не прокоментувавши. Після того, як депутати райради покинули трибуну, він перейшов до нагородження лауреата літературної премії імені Пауля Целана Мирослава Лазарука.

Що відомо про висловлення недовіри голові ОДА

Чернівецька районна рада 17 вересня 34-ма голосами депутатів ухвалила рішення про висловлення недовіри голові Чернівецької обласної державної адміністрації Сергію Осачуку.

Голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко

27 вересня Банилівська сільська рада на своїй сесії схвалила звернення до Чернівецької обласної ради щодо висловлення недовіри голові Чернівецької обласної державної адміністрації Сергію Осачуку. Звернення за підписом сільського голови Банилова Василя Соломка направили до обласної ради та Вижницької районної ради Чернівецької області.

У документі йшлося, що недовіра до нинішнього очільника області викликана його халатним ставленням до своїх посадових обов’язків. Зокрема, бездіяльність у відновленні зруйнованого у червні 2020 року надводного газового переходу «Джурів - Банилів», внаслідок чого жителі шести населених пунктів та бюджетні установи тривалий час опинилися без газопостачання у період опалювального сезону 2021-2022 років.

Місяць тому голова обласної ради Олексій Бойко повідомив у ефірі програми "Пряма відповідь" на телеканалі "Чернівці" про те, що висловлення недовіри Осачуку районною радою Чернівців буде розглянуте на сесії обласної ради.

Зокрема, він зазначив, що таке звернення він районної ради дійсно є і буде розглянуте на наступному пленарному засіданні.

"Таке звернення від Чернівецької районної ради дійсно є. Я вважаю, що це їхнє право, яке було обговорене на сесії і прийняте відповідно. Хочу вас запевнити, що всі рішення, в тому числі і це, обов'язково буде розглянуто на сесії обласної ради на пленарному засіданні після дотримання всіх відповідних процедур, що передбачено регламентом", - зазначив Бойко.


Коментарі:
Більше новин по темі: