Візит Зеленського у Вашингтон. Байден зустрів президента України в Білому домі. На що очікувати

Президент України Володимир Зеленський вирушив з неанонсованою поїздкою до США, яка стала першим його візитом за кордон від початку розв’язаної Росією повномасштабної війни. У середу, 21 грудня, він виступить у Конгресі США та зустрінеться з американським лідером Джо Байденом, пише НВ.

Першими про несподіваний візит Зеленського до Сполучених Штатів повідомили вночі американські ЗМІ. Зранку це підтвердив президент України. З Байденом вони планують обговорити всебічну співпрацю двох країн, зокрема в галузі обороноздатності — Білий дім оголосить «новий значний пакет допомоги». Також Зеленський виступить із промовою на спільному засіданні двох палат Конгресу США та проведе низку двосторонніх зустрічей.

Напередодні Зеленський відвідав Бахмут на Донеччині і заявив у вечірньому зверненні, що цей тиждень «надзвичайно важливий для України — для того, щоб пройти цю зиму і наступний рік».

Відео прибуття Зеленського до Білого дому

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк відреагував на повідомлення про передачу Україні ППО Patriot

На своїй сторінці у Twitter Подоляк наголосив, що з Patriot у ЗСУ з’явиться можливість закрити небо та «повністю зосередитися на знищенні залишків російської армії».

«Далі - Leopard, Marder і… ракети певної дальності», — додав радник голови ОП.

Президент США Джо Байден зустрів Зеленського у Білому домі

Фото зустрічі опублікувало агентство Reuters.

Разом із президентом США Зеленського зустрічала перша леді Джілл Байден.

«Сьогодні я — у Вашингтоні, щоб подякувати американському народові, Президенту та Конгресу за таку необхідну підтримку. А також продовжити співпрацю для наближення нашої перемоги. Проведу низку переговорів для зміцнення стійкості й обороноздатності України. Зокрема, із Президентом США Джозефом Байденом обговоримо двосторонню співпрацю України і Сполучених Штатів Америки», — написав він у своєму Telegram-каналі.

Конгрес США визнає Росію «державою-агресором» замість «держави-спонсора тероризму» після схвалення Зеленського

Про це повідомляє CNN із посиланням на кілька джерел, знайомих з ходом обговорення.

За їхніми даними, адміністрація Байдена протягом останніх кількох місяців працювала з Конгресом над відповідним законодавством.

Джерела повідомляють, що законодавці чекають, чи схвалить цю пропозицію президент України Володимир Зеленський, коли він особисто звернеться до Конгресу.

Якщо він це зробить, спыкерка палати представників Ненсі Пелосі може внести відповідний законопроєкт цього тижня, повідомили CNN джерела, знайомі з обговоренням.

Однак незрозуміло, як обидві палати Конгресу зможуть ухвалити цей законопроєкт до перерви в роботі, після якої у січні під контролем республіканців опиниться Палата представників.

Визначення «держава-агресор» менш яструбине, ніж «держава-спонсор тероризму», яке законодавці, у тому числі Ненсі Пелосі, підштовхували адміністрацію Байдена прийняти щодо Росії.

Але Білий дім тривалий час чинив опір тому, щоб назвати Росію «державою-спонсором тероризму», посилаючись на негативні наслідки, які це може мати для дипломатичних відносин США та Росії з таких питань, як обмін ув’язненими, угода за посередництвом ООН щодо дозволу експорту українського зерна, транскордонна допомога Сирії та інших гуманітарних питань.

Проєкт пропозиції, отриманий CNN, закликає запровадити нові жорсткі санкції щодо високопоставлених російських урядовців, які, на думку президента, причетні до тактики «держави-агресора», включаючи підрив демократичних процесів в Україні, загрозу її територіальному суверенітету, незаконне присвоєння активів України та утвердження влади над будь-якою територією України без дозволу Києва.

Фото: REUTERS / Leah Millis

Республіканські законодавці та помічники Конгресу, які виступають проти запропонованого закону, висловили стурбованість тим, що це дасть адміністрації більше свободи дій для скасування санкцій в односторонньому порядку, якщо Росія виявить готовність до мирних переговорів з Україною.

Також, за їхніми словами, це визначення не передбачає реальних заходів для притягнення Росії до відповідальності.

«Позначення „держави-агресора“, що пропонується, є поганою заміною тому, до чого закликає Україна: присвоєнню Росії статусу держави-спонсора тероризму. Це нове визначення не може притягнути Путіна до відповідальності за його мерзенні воєнні злочини та неспровоковану війну проти України», — написав 20 грудня у Twitter республіканець Майкл МакКол.

Помічники повідомили CNN, що співробітники Республіканської партії сказали офісу Зеленського, що вони вважають це визначення неістотним.

Перед виступом Зеленського Сенат США затвердив кандидатуру нового американського посла у Росії

Про це повідомляє CBS New та NBC News.

Кандидатуру Лінн Трейсі сенатори затвердили 93 голосами проти двох. Проти її призначення виступили сенатори Республіканської партії Майк Лі з Юти та Ренд Пол з Кентуккі.

Трейсі замінює Джона Саллівана на посаді головного американського дипломата у Росії. Салліван був призначений на цю посаду колишнім президентом Дональдом Трампом, він пішов з поста посла у вересні.

Трейсі зовсім недавно була послом США у Вірменії, а також старшою радницею у справах Росії у Бюро у справах Європи та Євразії Державного департаменту та заступницею голови місії у посольстві США у Москві.

Переж голосуванняя із затвердження лідер більшості в Сенаті Чак Шумер наголосив, що Сенат призначив час для затвердження Трейсі як посла перед виступом Зеленського, і сказав, що це підкреслює підтримку США України.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації