Американці намагаються втулити в угоду про мінерали з Україною нові забаганки путіна?!
Переговори між українською та американської делегаціями про доступ США до мінеральних ресурсів України проходили в напруженій і "антагоністичний" атмосфері, що ускладнює можливість досягнення домовленостей.
Про це пише Reuters із посиланням на обізнане джерело та представника Міністерства фінансів США, передає Forbes.
За словами джерела, основною причиною напруги стала нова версія пропозиції від адміністрації Трампа, яка виявилася більш "амбітною" та "вимогливою" за попередню, цитує публікацію Цензор.нет.
Згідно з останнім проєктом угоди, США отримали б переважне право на доступ до українських родовищ, а всі доходи від видобутку – як державними, так і приватними компаніями – мали б надходити до спільного інвестиційного фонду.
Водночас угода не передбачає надання Україні гарантій безпеки, які є пріоритетом для української сторони.
Співрозмовник видання також вказав на "неочікуваний пункт" у документі – вимогу, щоб Міжнародна фінансова корпорація розвитку США (DFC) отримала контроль над газопроводом російського "Газпрому", що проходить через Україну до Європи.
Речник Міністерства фінансів США охарактеризував переговори як "технічні за своєю суттю". За даними джерела, Україна залучила юридичну фірму Hogan Lovells для консультацій щодо цієї угоди.
23 березня Київ отримав від американської сторони новий проєкт угоди про контроль над критично важливими мінеральними ресурсами та енергетичними активами України. Утім, США не пропонують Україні жодних гарантій безпеки й "агресивно розширюють свої попередні вимоги".
Міністерка економіки Юлія Свириденко підтвердила, що Україна отримала новий текст угоди. За її словами, українська сторона опрацьовує її та намагатиметься досягнути консенсусу з американськими партнерами.
Наприкінці березня президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявляв, що Україна та США "найближчим часом" укладуть угоду щодо рідкісноземельних металів.
Нагадаємо, у Білому домі 28 лютого відбулася зустріч президента США Дональда Трампа та президента України Володимира Зеленського. Під час зустрічі в Овальному кабінеті.вони почали сперечатися та перейшли на підвищенні тони.
Згодом президент України Володимир Зеленський достроково залишив Білий дім. Зрештою у Вашингтоні не відбулося підписання угоди про корисні копалини між Україною та США.
Згодом, за підсумками переговорів у саудівському місті Джидда 11 березня, президенти США та України дійшли згоди щодо угоди про розробку критичних мінеральних ресурсів України.
Тим часом, Керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок опублікував не менш тривожний пост. Цитуємо:
"Вчора у соціальних мережах вибухнув ще один скандал – Кітом Келлогом. Попередній пов'язаний зі спецпосланцем Трампа Віткоффом, який нібито ВЧОРА запропонував Трампу передати під контроль путіну 4 області, а от Келлог нібито йому заперечив. Але Келлог виглядав в очах українців героєм недовго. Нагадую, раніше українські ЗМІ масово писали, що Келлог проукраїнський і саме за це його замінили на Віткоффа.
Вчора the Times публікує матеріал, в якому мовиться про те, що Кіт Келлог пропонує розподілити України на три сектори для укладення мирної угоди. В інтерв’ю виданню він дослівно сказав наступне, що «можна зробити так, щоб це виглядало як те, що сталося з Берліном після Другої світової війни, коли у вас була російська зона, французька зона, британська зона, зона США». Саме ця цитата і сколихнула соцмережі.
За планом Келлога, франко-британські сили разом із українськими військовими можуть взяти під контроль усю правобережну Україну, російська зона буде зафіксована по поточній лінії фронту, а українські війська й далі відповідатимуть за підконтрольну ЗСУ території лівобережжя Дніпра.
Між російськими та українськими підрозділами планується демілітаризована зона шириною приблизно 30 кілометрів (18 миль).
Після виходу матеріалу Келлога масово почали звинувачувати у зраді, хоча такий план повністю суперечить неодноразово заявленим вимогам Москви щодо встановлення повного контролю Росії над чотирма регіонами (включно із обласними центрами Херсоном і Запоріжжям) та відсутності іноземних військ в Україні.
Сам Келлог у мереіж Х написав наступне: «Стаття в «Times» спотворює те, що я сказав. Я говорив про сили стійкості після припинення вогню на підтримку суверенітету України. Говорячи про розмежування, я мав на увазі райони або зони відповідальності союзницьких сил, без участі американських військ. Я не мав на увазі поділ України».
-
Віткофф пропонує Трампу віддати Росії 4 області України для припинення вогню, - Reuters
-
Литва, Латвія та Естонія вже почали будувати оборонну лінію проти Москви, однак є ризик, що вони не встигнуть її закінчити
-
Путін націлився на Балтію
-
Американські ЗМІ пишуть, що Трамп розлютився на путіна і готовий до нових санкцій. Є деталі
-
Запаси їжі та води на три дні: жителів Європи закликають готуватися до війни
-
Американська розвідка вважає, що путін може застосувати ядерну зброю проти України - Bloomberg