Вчені спрогнозували нові катаклізми у Світі услід за нещодавніми повенями

Глобальні зміни клімату призведуть до того, що аномальні дощі, що накрили Європу й спровокували катастрофічні повені, будуть випадати все частіше і стануть звичним явищем, пише Обозреватель.

Про це в інтерв'ю Deutsche Welle розповів кліматолог Андреас Фінк з Інституту метеорології і кліматичних досліджень Технологічного інституту Карлсруе. "Екстремальні дощі йтимуть частіше в теплому світі", – зазначив він.

А доктор Себастьян Сіппель з Інституту атмосферних і кліматичних наук в Цюріху пояснив, що глобальне потепління провокує зміни в атмосфері, що є однією з причин надмірних опадів.

Так, за його словами, при потеплінні на один градус Цельсія атмосфера може поглинати приблизно на 7% більше вологи. "Додаткова вологість, викликана глобальним потеплінням, призводить до збільшення кількості опадів в довгостроковій перспективі", – сказав він.

На думку експертів, є й інші фактори, які можуть сприяти природним катаклізмам, таким як повені в Європі або аномальна спека в США і Канаді.

Фото: REUTERS

Зокрема, до екстремальних погодних ситуацій можуть призводити й повітряні потоки. У помірних європейських широтах вони переміщують зони високого та низького тиску так, що ті швидко змінюють одне одного.

За словами кліматологів, західний вітер з висоти близько 9 кілометрів над Північним полюсом, за останні роки дещо втратив силу, що призвело до змін у русі повітря. Тому циклони й антициклони тепер затримуються над регіонами та провокують погодні катаклізми.

Крім того, на клімат може впливати сила припливів і відливів. Згідно з прогнозами на найближчі десять років, останні будуть вище і нижче свого звичайного рівня через прецесію Місяця (повільний зсув осі обертання, що трапляється кожні 18 років). З цієї причини вже до 2030-х років світовий океан може піднятися до небезпечного рівня.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації