Прощання з королевою. Єлизавету II поховали поряд із принцом Філіпом

У Вестмінстер-холі завершується публічне прощання з королевою Єлизаветою II. Оскільки не всі прихильники королівської сім'ї могли побувати у Вестмінстері, то прощання з королевою цілодобово транслюють по телебаченню.

19 вересня світові лідери зібралися в Лондоні, щоб віддати свою шану королеві Єлизаветі II, відвідавши Вестмінстер-Хол, де перебуває труна з її тілом. Перша леді України Олена Зеленська серед 500 глав держав і високих гостей, запрошених на поминальну службу та VIP-прийом, організований королем Чарльзом III, пише Главком.

Також повідомлялося, що церемонію поховання королеви Єлизавети ІІ 19 вересня транслюють 125 кінотеатрів по всій Великій Британії.

Скріншот відео
Скріншот відео
Скріншот відео
Скріншот відео
Скріншот відео

Нагадаємо, королева Великої Британії померла 8 вересня у віці 96 років. Єлизавета ІІ стала найстарішим монархом в історії британської імперії.

Труну з тілом королеви Великої Британії Єлизавети II 13 вересня увечері доставили із Шотландії до Букінгемського палацу в Лондоні

У Великій Британії день похорону королеви Єлизавети II буде офіційним вихідним. Відповідний наказ схвалив король Чарльз III під час церемонії коронації.


Reuters
Фото: Reuters

Під час цієї процесії труну з тілом королеви востаннє провезли повз Букінгемський палац, офіційну резиденцію британських монархів у Лондоні.

Reuters
Фото: Reuters
Reuters
Фото: Reuters
Співробітники Букінгемського палацу проводжають королеву в останню путь (Фото: Reuters)
Співробітники Букінгемського палацу проводжають королеву в останню дорогу / Фото: Reuters
Reuters
Фото: Reuters
Reuters
Фото: Reuters
Reuters
Фото: Reuters
Reuters
Фото: Reuters
Reuters
Фото: Reuters
Reuters
Фото: Reuters

14:22 Почалася хода з труною королеви

Лафет, на якому була встановлена труна, використовувався під час похоронів королеви Вікторії, короля Георга VI та Вінстона Черчилля, першого з п'ятнадцяти прем'єр-міністрів періоду правлінння Єлизавети, повідомляє TABLOID з посиланням на ВВС.

У похороні взяли участь понад 3 тисячі військовослужбовців. Фото GETTY IMAGES
Король Чарльз ІІІ, принцеса Анна, принц Ендрю та принц Едвард. Фото AFP з сайту GETTY IMAGES
Принци Вільям та Гаррі з кузеном Пітером Філліпсом. Фото GETTY IMAGES
Фото GETTY IMAGES

Принц Вільям та принцеса Кейт узяли на похорон старших дітей, 9-річного Джорджа та 7-річну Шарлотту. За словами джерела The Daily Mail, це було "колективне сімейне рішення".

"Як батьки вони, звісно, довго і непросто розмірковували, чи варто дітям їх супроводжувати. Безперечно, Луї ще надто малий, але вони вважають, що Джордж і Шарлотта готові", - зазначив інсайдер.

Джордж та Шарлотта приїхали до Вестмінстерського абатства з мамою та королевою-консортом Каміллою. Фото GETTY IMAGES
Фото AFP з сайту GETTY IMAGES
Герцогиня Сассекська Меган Маркл. Фото AFP з сайту GETTY IMAGES
Фото GETTY IMAGES

Подейкують, скандального екскороля Іспанії Хуана Карлоса тамтешній уряд переконливо просив не приїжджати на похорон родички, але він не послухався.

Колишня королева Іспанії Софія та екскороль Хуан Карлос. Фото AFP з сайту GETTY IMAGES
Подружжя Байденів. Фото GETTY IMAGES
Еммануель Макрон із дружиною Бріджит. Фото AFP з сайту GETTY IMAGES
Борис Джонсон із дружиною Керрі. Фото GETTY IMAGES

"Королева народилася в Вестмінстерському абатстві. Тут у 1947-му році вона вийшла заміж та була коронована у 1953-му, тут вона відвідувала королівські весілля та похорони. Все це, так само як і її похорон сьогодні, є частиною чергування смерті та відродження", - сказав у своїй проповіді декан Вестмінстера.

Принцеса Беатріс із чоловіком та леді Луїза Віндзор, наймолодша онучка королеви. Фото AFP з сайту GETTY IMAGES
Донька принцеси Анни, Зара Тінделл. ФОТО AFP з сайту GETTY IMAGES
14-річний Джеймс, віконт Северн, наймолодший онук Її Величності. Фото GETTY IMAGES
Цю корону виготовили у 1838-му році для королеви Вікторії. Фото AFP з сайту GETTY IMAGES
Король Іспанії Феліпе VI, який називав Єлизавету просто "тітонька Лілібет", та королева Летісія. Фото GETTY IMAGES

Перша леді України Олена Зеленська та прем'єр Денис Шмигаль на похороні Єлизавети ІІ. Прінскрін із THE DAILY MAIL

Фото GETTY IMAGES

Квіти і трави з садів Букінгемського палацу, Кларенс-хауса та Хайгроув-хауса. Гілочки мирту зрізали з куща, що виріс із гілочок, які були у весільному букеті Єлизаветі. До квітів додано записку від короля Чарльза, написану від руки: "Світла пам'ять".

По завершенні служби процесія прослідувала до Арки Веллінгтона. Звідти труну відвезли у Віндзор.

Свою королеву британці проводжали зі сльозами та оплесками. Фото GETTY IMAGES
Принцеса Уельська Кетрін на похорон надягла сережки та кольє з особистої колекції Єлизавети, а її донечка - брошку, подаровану прабабусею. Фото GETTY IMAGES
Фото GETTY IMAGES

Як відомо, місце останнього спочинку Єлизавети ІІ було визначено давно: це Меморіальна каплиця Георга VI, де поховані батьки королеви та її молодша сестра Маргарет. Також Її Величність возз'єднається зі своїм чоловіком, герцогом Единбурзьким.


У понеділок, 19 вересня, у Великій Британії поховали королеву Єлизавету II. На церемонії державного похорону були присутні близько 500 закордонних високопоставлених гостей, включаючи світових лідерів та інших представників держав, пише НВ.

Ключова частина церемонії - відспівування королеви — відбулася у Вестмінстерському абатстві, сюди було запрошено близько 2 тис. осіб. Були присутні члени королівської родини, британські високопосадовці і глави держав з усього світу, включаючи президента США Джо Байдена. Не було запрошено на церемонію представників Росії, Білорусі, Сирії, Венесуели, Афганістану та М’янми.

Тіло королеви Єлизавети II, яка правила Британією рекордні 70 років, спочиватиме на території Віндзорського замку, у меморіальній каплиці короля Георга VI. Тут поховані її батьки (король Георг VI та його дружина Єлизавета) та сестра (принцеса Маргарет), тут перепоховають і чоловіка королеви — принца Філіпа, герцога Единбурзького.

Єлизавета II померла на 97-му році життя 8 вересня, після чого новим королем став Чарльз ІІІ, її старший син. За минулий тиждень попрощатися з монархом могли мешканці різних частин Великої Британії. Королева померла в шотландському замку Балморал, а 12 вересня труна з її тілом була розміщена в Холірудському палаці Единбурга — офіційній резиденції монарха в столиці Шотландії, де з Єлизаветою II могли попрощатися всі охочі.

13 вересня труну доставили до Букінгемського палацу, а ввечері 14 вересня — до Вестмінстерського палацу. Там протягом чотирьох повних днів, починаючи з 15 вересня, попрощатися з королевою цілодобово могли тисячі пересічних британців. Величезні черги охочих вшанувати монарха розтяглися на кілометри, час очікування в них сягав 16−24 годин.

У почесній варти біля труни як в Единбурзі, так і в Лондоні взяли участь діти Єлизавети II: король Чарльз III, принцеса Анна, принц Ендрю і принц Едвард.

Сьогоднішній день оголошено у Британії державним вихідним. Похорони королеви 19 вересня організовано так:

  • о 06:30 (08:30 за київським часом) завершилася публічна частина прощання з королевою;
  • о 10:44 (12:44 за київським часом) траурна процесія вирушила з Вестмінстерського палацу до Вестмінстерського абатства
  • об 11:00 (13:00 за київським часом) розпочалася церемонія відспівування королеви
  • близько 12:00 (14:00 за Києвом) завершилася траурна служба, наприкінці її вся Велика Британія замовкла та спинилася у двохвилинному мовчанні
  • з 12:00 до 13:00 (14:00 — 15:00 за київським часом) відбулася хода з труною королеви до Арки Веллінгтона на розі Гайд-парку, потім труну перемістили на державний катафалк, звідки вона вирушила у Віндзор;
  • з 15:06 до 15:52 (17:06 − 17:52 за київським часом) у Віндзорському замку, куди доправлять тіло Єлизавети II, відбулася нова хода: король Чарльз III, королева-консорт Камілла та інші члени королівської родини приєдналися до процесії, яка доставила труну до каплиці Святого Георгія
  • о 16:00 (18:00 за Києвом) тут відбулася ще одна поминальна служба, більш камерна, аніж церемонія у Лондоні (присутніми були 800 осіб) — це були вже не високі закордонні гості, але люди, які знали королеву краще за інших, включаючи її особистий персонал та працівників її маєтків;
  • близько 21:30 19 вереня 2022 року за київським часом тіло королеви віддали землі в меморіальній каплиці короля Георга VI, тут присутні лише члени королівської родини. «Королева буде похована разом із герцогом Единбурзьким», — нагадує офіційний сайт королівської сім'ї про бажання Єлизавети II возз'єднатися з чоловіком після смерті. Раніше принц Філіп був похований в королівському склепі каплиці Святого Георгія, до якої в 1960-ті роки було добудовано каплицю Георга VI.
Фото: Reuters


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації