Ненсі Пелосі таки прибула на Тайвань і виступила з промовою! Її зустріли люди у синьо-жовтих масках та українською символікою

Спікерка Палати представників США прибула до Тайваню. В аеропорту її зустріли учасники мітингу на підтримку України. Відповідне відео оприлюднили місцеві ЗМІ.

Учасники акції мали маски кольорів прапора України, а також одяг з українською символікою, пише Главком з посиланням на телерам канали.

Спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі прибула до Тайваню

Як відомо, літак Ненсі Пелосі приземлився в аеропорту Тайбея, столиці Тайваню. Літак супроводжували американські винищувачі та авіаносці.

Люди зібралися в аеропорту Тайбея
Люди зібралися в аеропорту Тайбея зустріти Ненсі Пелосі

Вдень кілька китайських військових літаків пролетіли близько до середньої лінії, що розділяє Тайванську протоку, а військові кораблі пропливали впритул до неофіційної лінії розмежування, повідомило Reuters з посиланнями на джерела.

Спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі після прибуття на Тайвань виступила із заявою, в якій йдеться, що цей візит свідчить про підтримку Сполученими Штатами тайванської демократії, що динамічно розвивається. Про це повідомляє пресслужба Пелосі.

Спікерка зазначила, що поїздка делегації Конгресу до Індо-Тихоокеанського регіону "спрямована на взаємну безпеку, економічне партнерство та демократичне управління", пише Liga.net

"Наші обговорення з керівництвом Тайваню будуть зосереджені на підтвердженні нашої підтримки нашого партнера та просуванні наших спільних інтересів, включно з просуванням вільного та відкритого Індо-Тихоокеанського регіону", – йдеться у заяві.

Пелосі зазначила, що солідарність США з 23-мільйонним населенням Тайваню "сьогодні важливіша, ніж будь-коли, оскільки світ стоїть перед вибором між автократією та демократією".

"Наш візит — один із кількох візитів делегацій Конгресу на Тайвань, і він жодним чином не суперечить давній політиці Сполучених Штатів, заснованій на законі про відносини з Тайванем 1979 року, спільних комюніке США та Китаю та шести запевненнях. Сполучені Штати продовжують виступати проти односторонніх зусиль щодо зміни статус-кво", – сказала Пелосі.

ДОВІДКА. Китайська Республіка (Тайвань) – визнана 17 країнами держава, Україна де-юре вважає її частиною КНР. До поразки від комуністичного режиму Мао Цзедуна у громадянській війні контролювала всю територію Китаю. З 1949 року контролює лише Тайвань та кілька невеликих островів. КНР вважає Тайвань своєю провінцією і заявляє про прагнення "мирного возз'єднання". Тайвань заявляє, що готовий чинити збройний опір у разі вторгнення.

Президент США Джо Байден у травні заявив, що Вашингтон залучить армію, якщо Китай спробує захопити Тайвань силою. "Ми підтримуємо політику "одного Китаю", але це не означає, що Китай має, вибачте мені, юрисдикцію, щоб застосувати силу для захоплення Тайваню", – пояснив він позицію Вашингтона.

Як відомо, Ненсі Пелосі вирушила в турне країнами Азії 30 липня, повідомивши напередодні, що хоче продемонструвати підтримку Тайваню. Пелосі є давнім критиком комуністичного режиму Китаю, неодноразово засуджувала політику Пекіна в галузі прав людини, зустрічалася з дисидентами, виражала підтримку продемократичним протестам у КНР.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що кілька китайських військових літаків пролетіли близько до середньої лінії, що розділяє Тайванську протоку, незадовго до прибуття літака Ненсі Пелосі на Тайвань.

Також раніше повідомлялося, що сьогодні Китай вивів танки на пляжі навпроти Тайваню.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації