Посланець Китаю закликав країни Європи визнати російськими окуповані території України – The Wall Street Journal

Спеціальний представник уряду Китаю Лі Хуей, імовірно, намагався переконати європейських візаві, що їм потрібно закликати до припинення вогню в Україні, визнавши за Росією окуповані українські території.

Про це пише УП з посиланням на американське видання "The Wall Street Journal".

"Китайський посол, направлений для просування мирного плану Пекіна щодо України, надіслав чіткий сигнал: Союзники США в Європі повинні відстоювати свою незалежність і закликати до негайного припинення вогню, залишивши Росії у володінні ті частини її меншого сусіда, які вона зараз окупує, вважають західні чиновники, знайомі з ходом переговорів у столицях по всьому континенту", - йдеться у статті.

Дипломат Лі Хуей, який цього місяця відвідав Київ, Варшаву, Берлін, Париж і Брюссель, закликав європейські уряди розглядати Китай як економічну альтернативу Вашингтону і заявив, що вони повинні діяти швидко, щоб покласти край конфлікту між Росією і Україною, перш ніж він пошириться, повідомили ці чиновники.

Лі мав прибути до Москви в п'ятницю 26 травня.

Міністерство закордонних справ Китаю поки не відповіло на запит про коментар.

Західні чиновники заявили, що поки що зарано відкидати зусилля Пекіна, але поставили під сумнів здатність Китаю діяти як чесний посередник у будь-яких переговорах, враховуючи, наскільки тісно він пов'язаний з Москвою.

Ці чиновники наголосили, що не вважають, що мир можливий доти, доки російські війська не будуть виведені з України.

"Ми пояснили, що заморожування конфлікту не в інтересах міжнародної спільноти, якщо не буде виведення російських військ", – сказав дипломат, який розмовляв з Лі.

За словами дипломата, Лі сказали, що "неможливо розділити Європу і Америку", і що Європа не припинить підтримку України.

"Вони, ймовірно, випробовують єдність Заходу і намагаються проявити ініціативу", – сказав інший дипломат.

Сі та пуйло. Фото з відкритих джерел

За словами ще одного співрозмовника WSJ, головні інтереси Китаю полягають у тому, щоб Росія не програла війну і щоб Москва утрималася від застосування ядерної зброї.

Оприлюднена в лютому Китайська мирна пропозиція з 12 пунктів закликає до припинення вогню і мирних переговорів, але містить мало деталей. Першим пунктом декларації є "повага до суверенітету всіх країн", але вона не закликає Росію вивести війська з України.

У березні китайський лідер Сі Цзіньпін відвідав Москву і зустрівся з президентом Росії Володимиром Путіним, говорячи про дружбу і "схожі цілі".

Адміністрація Байдена скептично ставиться до намірів Пекіна як миротворця через його тісні відносини з Москвою. У березні Білий дім намагався запобігти очікуваному заклику Пекіна до припинення вогню, а його речник заявив, що такий крок стане "фактично ратифікацією російського завоювання".

Європа у цілому солідарна з Вашингтоном у тому, що без виведення російських військ мир в Україні неможливий, і її уряди стурбовані зв'язками Сі Цзіньпіна з Путіним.

За даними видання, європейські дипломати заявили, що під час зустрічей з Лі вони намагалися донести три ключові меседжі: Китай повинен продовжувати чинити тиск на Росію, щоб вона не використовувала ядерну зброю, не надавати військової допомоги Росії й засудити агресію Москви. Вони також попросили Лі підтримати міжнародні зусилля з убезпечення Запорізької атомної електростанції, захопленої Росією.

Лі, спеціальний представник Пекіна у справах Євразії і колишній посол Китаю в Росії, відвідав Україну, Польщу, Францію, Німеччину і Бельгію, де розташовані інституції Європейського Союзу і НАТО.

Дипломати з кількох з цих країн заявили, що вони тісно координували свої дії, щоб переконатися, що Лі отримав однаковий меседж від європейських союзників.

Як нагадує УП, у Києві посланець Китаю Лі Хуей заявив президенту України Володимиру Зеленському, що "панацеї для розв'язання кризи не існує, але всім сторонам необхідно починати з себе, будувати взаємну довіру і створювати умови для припинення війни і переговорів".


Росія хоче змусити Захід підштовхнути Україну до переговорів: в ISW розкрили задум Кремля

Держава-терорист Росія знову активізувала інформаційну кампанію, щоб змусити Захід підштовхнути Україну піти на поступки. Кремль хоче, щоб українська влада вела переговори на вигідних для Росії умовах.

Диктатор Володимир Путін знову висловив "відкритість російської сторони до діалогу" у телефонній розмові з президентом Бразилії Луїсом Інасіу Лула да Сілвою. Про це йдеться у аналітиці Інституту вивчення війни.

Росія хоче змусити Захід підштовхнути Україну до переговорів: в ISW розкрили задум Кремля

Ватажок Кремля звинуватив Київ та країни Заходу у нібито блокуванні переговорного процесу. Аналітики зазначають, що заява Путіна не свідчить про те, що Росія зацікавлена у продовженні переговорів з Україною, а Кремль не створив серйозних підстав для переговорів та не відмовився від своїх максималістських цілей захопити Україну, цитує ISW видання Обозреватель.

В ISW упевнені, що таким чином РФ намагається посилити свої неправдиві заяви про готовність до переговорів з Україною у зв'язку із прибуттям спеціального представника Китаю у справах Євразії Лі Хуея до Москви для обговорення переговорного врегулювання війни Росії проти України.

Примітно, що раніше під час свого візиту до європейських держав минулого тижня представник Китаю закликав європейських чиновників припинити війну в Україні на вигідних для РФ умовах.

На Заході впевнені, що головні інтереси Китаю полягають у забезпеченні перемоги Росії та недопущенні застосування РФ ядерної зброї. Заявлена взаємодія, ймовірно, вказує на те, що Китай може намагатись підштовхнути Захід до того, щоб змусити Україну погодитися на припинення вогню та віддати Росії окуповані території.

У свою чергу, Москва посилює свої хибні інтереси на переговорах напередодні запланованого українського контрнаступу, щоб перешкодити продовженню західної допомоги Україні.

Нагадаємо, спеціальний представник уряду Китаю з євразійських справ Лі Хуей під час турне країнами Європи, яке відбулося у травні, залишив їм чітке послання від Пекіна. У КНР вважають, що союзники США в Європі мають відстоювати свою автономію та вимагати негайного припинення вогню, залишивши Росії ті частини України, які вона зараз займає.

Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив про намір провести телефонну розмову з диктатором РФ Володимиром Путіним у "належний час". За його словами, обов'язковою умовою "справедливого миру" в Україні є виведення російських військ.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації