В італійській Флоренції відкрили пам‘ятник Тарасові Шевченку

ЄДНАННЯ КУЛЬТУР /

В італійському місті Флоренція відкрили пам‘ятник Тарасу Шевченку. Про це повідомив співголова міжпарламентської групи дружби Україна-Італія, народний депутат від фракції «Європейська Солідарність» Сергій Алєксєєв, який був одним з ініціаторів встановлення монументу.

«Маю неймовірну приємність повідомити, що сьогодні у Флоренції ми офіційно відкрили перший у північній Італії пам‘ятник Тарасу Шевченку. Дуже символічно, що це сталось саме в 207-му річницю з Дня народження Кобзаря», - сказав він.

Тепер туристи з усього світу, які відвідують Флоренцію, долучатимуться і до української культури, бо скульптуру розмістили у середмісті поблизу площі Дуомо - в публічній частині бібліотеки Облате, збудованій ще у 15 ст. Урочисте відкриття відбулось за участю мерів Києва Віталія Кличка та Флоренції Даріо Нарделли.

«Обидва мери зробили все можливе, а подекуди і неможливе, аби скульптуру Тараса Шевченка розмістити в охоронюваній ЮНЕСКО території. Присутні були і автор пам’ятника Олег Пінчук та меценат Сергій Боярчуков, завдяки яким цей міждержавний культурний проект став можливим», - наголосив він.

Сергій Алєксєєв відзначив, що таким чином завершився довгий шлях, який розпочався ще з пропозиції розмістити в Києві пам‘ятник Данте Аліг‘єрі. З такою пропозицією до нього як до співголови міжпарламентської групи дружби Україна-Італія звернувся ще попередній посол Італії в Україні Фабріціо Романо і в грудні 2015 року монумент Данте Аліг’єрі відкрили на Володимирській Гірці. Пам‘ятник Тарасу Шевченку став дружнім кроком у відповідь і став подарунком від Києва місту-побратиму Флоренції.

 


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації