у Динівцях відкрили відреставрований млин, який матиме нічну підсвітку та облаштовану фотозону (ФОТО)

ГАРНА ПОДІЯ /

Сьогодні, 23 серпня, у селі Динівці Новоселицького району відкрили відреставрований млин, який збудували ще у 18 столітті. На захід прийшли місцеві жителі, для яких старовинний млин має особливе значення. Про це з місця події повідомляє кореспондент ІА АСС.

Саме там, поруч зі старим вітряком, народжуються мрії та будуються плани. Адже щороку випускники місцевої школи зустрічають там світанок. Це давня традиція села, розповів Раду Штефлюк, підприємець, який взявся відреставрувати пам'ятку. Чоловік каже, що ідея відновити старовинний млин виникла у нього давно.

«Я - мешканець села Динівці, і давно мріяв реставрувати млин, адже з ним пов‘язана історія. У нас є така традиція, що випускні класи зустрічають світанок біля вітряка. Цей млин був побудований наприкінці 18-го століття. Реставрація вітряка почалась наприкінці липня 2020», - каже Раду Штефлюк.

Для відновлення старовинного млина використовували натуральну деревину. Важко було знайти майстрів для перекриття даху, щоб повернути вітряку його первісний вигляд. Млин матиме сучасну нічну підсвітку, біля нього облаштують фотозони та позначать на картах Google.

Фото: Максим Шварцман, ІА АСС


Коментарі:
Більше новин по темі: