У Чернівцях розпочався міжнародний кінофестиваль “Миколайчук Open”

У Чернівцях розпочався третій міжнародний кінофестиваль «Миколайчук Open». Перший день присвятили актору та режисеру Івану Миколайчуку. Фестиваль триватиме 9 днів протягом яких покажуть 68 фільмів, котрі відібрали із понад тисячі. У програмі є й українські мюзикли, і короткий, і повний метр, і закордонне ігрове кіно, яке покажуть до прем’єри у кінотеатрах.

Про це пише Суспільне Чернівці.

15 червня 83 роки тому народився видатний український режисер та актор Іван Миколайчук. На фестивалі у цей день все про нього — лекції, обговорення та показ фільмів за його участі.

"Іван Миколайчук, як це буває у світі кіно, є міфологічною постаттю. Він став уже міфом, але не настільки популярним, яким має бути. Далеко не всі українці знають Миколайчука, цікавляться ним. Для цього потрібно випускати його фільми у повторний прокат", — каже кінознавець Сергій Тримбач.

У Чернівцях розпочався міжнародний кінофестиваль “Миколайчук Open”: що показували у перший день
Кадр з фільму "Тіні забутих предків". Фото надане організаторами кінофестивалю

В перший день показали фільм Сергія Параджанова "Тіні забутих предків" в якому знімався Миколайчук. Показ відбувся за участі акторки Лариси Кадочникової, яка зіграла Марічку. Торік вона їздила на показ фільму на Венеційському кінофестивалі. Фільм тричі показували у позаконкурсній програмі. "Миколайчук міг грати всі ролі. Від князів до простого чоловіка. Він унікальний", — каже Кадочникова.

Окрім цього, до дня народження Миколайчука відбудеться показ наново відсканованої стрічки "Іду до тебе". У кіно, що оповідає історію Лесі Українки, знімався сам Миколайчук.

У Чернівцях розпочався міжнародний кінофестиваль “Миколайчук Open”: що показували у перший день
Миколайчук OPEN 2024. Суспільне Чернівці

Цього року вперше на кінофестивалі "Миколайчук OPEN" буде дві локації. Це культурно-мистецький центр Миколайчука та відновлений кінотеатр "Чернівці". Впродовж девʼяти днів на фестивалі покажуть фільми різних жанрів та на будь-який смак, каже програмний директор кінофестивалю Алекс Малишенко.

"Ми зібрали багато фільмів, яких не буде в українському прокаті, і глядачі зможуть легально їх подивитися на фестивалі. Вони представлені в найкращій якості, так як задумали режисери, адже тут професійна звукова система. Деякі фільми варто дивитися саме в кінотеатрі, у цій особливій атмосфері. Частина показів буде із запрошеними гостями, для тих, хто цікавиться, що хотів сказати режисер ", — каже Малишенко.

Цьогоріч у позаконкурсну програму додали секцію фантастичного кіно, — "Під сузір'ям Близнюків". Назва натхненна фантастичною стрічкою про штучний інтелект, сценарій до якої написав у співавторстві Іван Миколайчук. Секцію відкриє фільм "Божественність" (Divinity) режисера Едді Альказара.

На фестивалі представили й ретроспективну програму "Українські мюзикли". Також відбудеться українська фестивальна прем'єра документальної стрічки оскарівського лауреата Стіва Макквіна "Окуповане місто".

Офіційне відкриття кінофестивалю відбудеться 16 червня.

Що відомо про кінофестиваль:

— "Миколайчук OPEN" вперше провели в Чернівцях у червні 2022 року. Тоді він проходив офлайн та був безкоштовним для глядачів.

— У 2023 році кінофестиваль глядацького кіно "Миколайчук OPEN" отримав статус міжнародного.

— У 2024 році фестиваль відбудеться 15-23 червня.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації