Про радянську каральну психіатрію: український фільм БожеВільні покажуть у конкурсі Варшавського кінофестивалю
Фільм українського режисера Дениса Тарасова БожеВільні (Diagnosis: Dissent) візьме участь офіційному конкурсі Варшавського міжнародного кінофестивалю, який відбудеться у жовтні, пише NV.
БожеВільні розповідає про долю людей, які у 70-ті роки ХХ сторіччя попали під дію так званої «каральної психіатрії», одним із жорстоких і цинічних способів боротьби з інакомисленням у Радянському Союзі.
Згідно із синопсисом, головний герой фільму Андрій Довженко. Це збірний образ волелюбних молодих людей, які пройшли жорна КДБ СРСР. Андрій не раз кидав виклик ненависній тоталітарній системі, але цього разу чергова його витівка обернулася справжньою трагедією і перед молодою людиною відкрилося пекло радянської каральної психіатрії зі всіма її складовими: приниженням, тортурами, зі страшним діагнозом «млявоплинна шизофренія», який було вигадано саме в СРСР.
Головну роль виконав Костянтин Темляк, в ролях — Ірма Вітовська, Сергій Калантай, Остап Ступка, Віталій Салій, Андрій Мостренко, Павло Костіцин, Сергій Кисіль, Анастасія Пустовіт, Віктор Жданов та інші.
БожеВільні — це дебютна повноматеражна картина Дениса Тарасова. На Варшавському кінофестивалі відбудеться міжнародна прем'єра стрічки. В український прокат фільм вийде в 2024 році.
Варшавський міжнародний кінофетиваль пройде з 6 по 15 жовтня. Він представляє глядачів з новинками світового, європейського і польського кінематрографа.
-
З нагоди Дня Вишиванки планують провести акцію на підтримку жителів тимчасово окупованих територій
-
У Чернівцях стартував ХІІІ Міжнародний музичний конкурс-фестиваль «Хай пісня скликає друзів»
-
Терміново почалося укріплення схилу єврейського кладовища у Чернівцях, який потрапив під зсув грунту
-
Найзагадковіша суперзірка України – Василь Зінкевич святкує своє 80-річчя. Він уникає публічності, не дає інтерв’ю. Що відомо про його родину?
-
Народні прикмети 21 квітня – що обов’язково треба зробити в Поливаний (Мокрий) понеділок
-
У Глибоці на Буковині малюють унікальні каруковані писанки