Про радянську каральну психіатрію: український фільм БожеВільні покажуть у конкурсі Варшавського кінофестивалю

Фільм українського режисера Дениса Тарасова БожеВільні (Diagnosis: Dissent) візьме участь офіційному конкурсі Варшавського міжнародного кінофестивалю, який відбудеться у жовтні, пише NV.

БожеВільні розповідає про долю людей, які у 70-ті роки ХХ сторіччя попали під дію так званої «каральної психіатрії», одним із жорстоких і цинічних способів боротьби з інакомисленням у Радянському Союзі.

Згідно із синопсисом, головний герой фільму Андрій Довженко. Це збірний образ волелюбних молодих людей, які пройшли жорна КДБ СРСР. Андрій не раз кидав виклик ненависній тоталітарній системі, але цього разу чергова його витівка обернулася справжньою трагедією і перед молодою людиною відкрилося пекло радянської каральної психіатрії зі всіма її складовими: приниженням, тортурами, зі страшним діагнозом «млявоплинна шизофренія», який було вигадано саме в СРСР.

Головну роль виконав Костянтин Темляк, в ролях — Ірма Вітовська, Сергій Калантай, Остап Ступка, Віталій Салій, Андрій Мостренко, Павло Костіцин, Сергій Кисіль, Анастасія Пустовіт, Віктор Жданов та інші.

БожеВільні — це дебютна повноматеражна картина Дениса Тарасова. На Варшавському кінофестивалі відбудеться міжнародна прем'єра стрічки. В український прокат фільм вийде в 2024 році.

Варшавський міжнародний кінофетиваль пройде з 6 по 15 жовтня. Він представляє глядачів з новинками світового, європейського і польського кінематрографа.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації