Облмуздрамтеатру не вистачає грошей: актори заколядували Осачуку під стінами ОДА

ЛЕДЬ ЖИВОТІЮТЬ... /

Актори Чернівецького музично-драматичного театру імені Ольги Кобилянської сьогодні, 5 січня, зібралися під стінами облдержадміністрації на акцію. Актори прийшли до Чернівецької ОДА, аби попросити про збільшення видатків на культуру і, зокрема, театр. Адже від карантину саме театри постраждали чи не найбільше з усіх закладів культури, пише ІА АСС.

Поки директор театру Юрій Марчак спілкувався із головою Чернівецької ОДА Сергієм Осачуком, театрали під стінами будівлі співали колядки.

За словами Юрія Марчака, директора Чернівецького облмуздрамтеатру, наразі для нормального функціонування мистецьких установ області – драмтеатру, філармонії та театру ляльок - не вистачає близько 30 мільйонів гривень на 2021 рік.

«Нам вдалося домовитися із головою ОДА та його заступниками, з нашим управлінням культури про те, що до 15 січня ми повинні вирішити питання щодо фінансування на 2021 рік театральних концертних установ обласного підпорядкування – нашого муздрамтеатру, філармонії та театру ляльок.

Нам довели усно фінансування на цей рік, яке не відповідає нашим потребам. За мінусом величезних коштів, які ми не спроможні будемо заробити протягом 2021 року. Оскільки не знаємо, скільки будуть тривати нокдауни, карантин тощо. Тому сьогодні пролунала пропозиція голови ОДА, що це питання буде вирішуватися до середини місяця. Сподіваюся, що ми дійдемо якоїсь нормальної згоди, щоби зберегти мистецькі колективи, які є у нас у Чернівецькій області, щоб не мали ми скорочення через недофінансування у 2021 році», - сказав Юрій Марчак.

Як розповіла ІА АСС керівниця управління культури Чернівецької ОДА Оксана Филипчук, фінансування театру у 2021 році залишилося на рівні 2020 року, тобто воно не зменшилося. Але при цьому зросла мінімальна зарплата, вартість комунальних послуг.

«Я чудово розумію працівників театру, адже вони переживають дійсно дуже скрутний період. І якщо зазвичай театр звик окрім фінансування з обласного бюджету ще самостійно заробляти, то через карантин вони повністю залишилися без цієї можливості. Окрім того, тривалий час довелося взагалі не працювати, а потім – лише із заповненістю залу на 50%, - каже Оксана Филипчук. – Є велике бажання допомогти. Ми разом із працівниками муздрамтеатру шукатимемо додаткових шляхів фінансування».

Фото: Фейсбук-сторінка Чернівецького обласного муздрамтеатру


Коментарі:
Більше новин по темі: