Книжка, що побачила світ у чернівецькому видавництві, зібрала мільйон гривень на ЗСУ
В Україні відбувся літературний флешмоб «ЛІТБУСТЕРИ», до якого долучилися 24 відомі співаки, актори, блогери, телеведучі та підприємці. Серед них, зокрема, Павло Зібров, Григорій Бакланов, Анастасія Цимбалару, Дмитро Корнелюк, TAYANNA, Катя Бльостка, Сергій Лиховида, Богдан Кушнір, а також «Київський інститут реабілітації».
Флешмоб мав на меті зібрати кошти для допомоги бригадам південного напрямку з ремонтом евакуаційної техніки, а також закрити кілька невеликих зборів на реабілітацію бійців штурмових бригад. Ініціатор акції – український письменник Андрій Мероник, автор щоденника війни «24.02».
Книжка побачила світ у чернівецькому «Видавництві 21». Наразі вийшов уже четвертий її тираж, повідомила БукІнфо Лілія Шутяк.
Суть флешмобу «ЛІТБУСТЕРИ» (літературні волонтери) доволі проста. Загальна сума збору ділилася на 24 частини, кожна з яких закривалася зусиллями учасників, які збирали донати в своїх соціальних мережах. Так, за кожен внесок розміром більше 333 грн читачі безкоштовно отримали книжку «24.02», а всі виручені кошти були спрямовані на допомогу військовим.
Протягом перших двох днів акції вдалося зібрати більше 150 тисяч гривень. Із них 100 тисяч передали патронатній службі «Янголи Азову», 30 – «Київському інституту реабілітації» та 25 тисяч – на купівлю FPV дронів. Бо, як зазначає ініціатор флешмобу, «зализувати рани потрібно, але вискалити ікла й дати відсіч – теж не завадить».
Це вже не перша благодійна акція, що відбувалася з ініціативи Андрія Мероника. Загальна сума донатів, яку вдалося зібрати щоденнику війни «24.02» – мільйон гривень. Усі кошти передані ЗСУ.
-
Лауреати міжнародної премії імені Ольги Кобилянської 2024 року: хто ним став?
-
Про війну очі розповідають більше, ніж вибухи, зброя та кров. У Чернівцях відкрилася фотовиставка «Очі війни» відомого військового фотокореспондента з Дніпра Сергія Дівєєва
-
П’ятеро людей із команди фільму «Довбуш» загинули на фронті, семеро зникли безвісти — режисер Санін
-
Зрадниця Ані Лорак показала рідкісне фото з мамою-українкою, яка віддала її до інтернату
-
"Що, сала українського захотілося?" Композитор Олександр Злотник – про український паспорт Кобзона, знищення Мареничів і мовчання Ротару
-
У Чернівцях презентували книгу про шкільні роки Володимира Івасюка, яку написав його однокласник