Google привітав українців з Днем вишиванки яскравим дудлом

З ДНЕМ ВИШИВАНКИ, ДРУЗІ! /

Сьогодні українці святкують День вишиванки. Google привітав зі святом яскравим дудлом із автентичними мотивами, автором якого стала українська художниця Таня Якунова.

В Україні День вишиванки відзначається щороку у третій четвер травня. Це свято символізує збереження та відродження української народної традиції носити вишитий одяг, а також сприяє єдності всього багатонаціонального українського народу, - пише Главком.

Вперше День вишиванки було запропоновано відзначати в 2006 році, відтоді він став міжнародним і його святкують у багатьох країнах світу.

Сьогодні для формування візерунка на вишиванці можна використовувати більше 250 видів вишивальних швів. Вони, як правило, поділяються на три категорії: квіткові орнаменти, зооморфні фігури та геометричні фігури – всі вони зображені на сьогоднішньому дудлі. Кожен орнамент має своє значення, а різноманітні культури та природні ландшафти України відображаються в унікальних візерунках, що використовуються у кожному регіоні.

Таня Якунова – відзначена нагородами ілюстраторка з Києва. Вона знаходить своє натхнення в авангардному мистецтві і дизайні ХХ століття.

Художниця розказала, як працювала над створенням дудла, та що її надихнуло: «Найбільше часу при роботі над цим проектом я присвятила зануренню у вивчення національної вишивки та численних візерунків. Я використовувала традиційні кольори і намагалася включити символи та стилі візерунків з різних регіонів України. Більшість елементів святкового дудла я створила, надихнувшись різномаїттям традиційних елементів вишивки з різних куточків України – від карпатських гуцулів і до кримських татар. Завдяки цьому проекту я дізналась дуже багато деталей, і він справді став для мене навчальним. Сподіваюся, цей дудл принесе людям радість, гордість та почуття єдності».

Сьогодні вишиванка визнана невід'ємною складовою національного костюму України і вираженням патріотизму та культурної гордості.

Нам приємно, що саме у Чернівцях більше 10 років тому студентами-істориками ЧНУ ім. Юрія Федьковича започаткувалося це міжнародне свято!


Коментарі:
Більше новин по темі: