Цьогоріч Meridian Czernowitz уперше не підтримала міська влада, - президент поетичного фестивалю Святослав Померанцев

ТАКІ РЕАЛІЇ /

Ще перед відкриттям Meridian Czernowitz видання Gazeta.ua поспілкувалася зі Святославом Померанцевим, президентом цього міжнародного поетичного фестивалю. На туристичній пішохідній вулиці Кобилянської в центрі Чернівців людно.

Попри карантин працюють ресторани, фотографуються весільні пари. Фестиваль мав відбутися просто неба, з дотриманням карантинних вимог. Але після оголошення червоної зони його перевели в онлайн. Фестиваль Meridian Poltava скасували.

Цьогоріч Meridian Czernowitz уперше не підтримала міська влада.

– Треба поламати систему, – говорить Святослав Померанцев. – У бюджеті Чернівецької міської ради на розвиток культури передбачено 60 мільйонів гривень. Кажеш: "Дайте мені хоч трошки". А управління фінансів відповідає: "Не можемо". Це захищені статті: зарплата бібліотекарів, утримання міського палацу культури, комунальні платежі.

Фестивалю цього року не дали ніскільки. Торік – 130 тисяч, позаминулого року – 340. А треба хоча б мільйон. Щоб я не боявся. Якщо не виграю гранта, то що, мені не проводити фестивалю? Втратимо сталість процесів.

Культура має приносити гроші? Це про ту, що на поверхні. Те, чим ми займаємося, – це підводна течія. Наприклад, організовуємо приїзд німецьких журналістів, аби про Чернівці знову читали європейські інтелектуали. Щоб наша країна проговорювалася з позитивом. Щоб потім, коли в іншому контексті людина почує слово Czernowitz, загорілася зелена лампочка. Так легше вирішувати проблеми. Це стосується не тільки інтелектуального туризму, а й безвідсоткових кредитів для українських міст, заборони "Північного потоку-2".

Фото сайту Meridian Czernowitz


Коментарі:
Більше новин по темі: