Чий борщ? ЮНЕСКО поставив крапку в суперечці між Україною і Росією

На позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини було внесено елемент "Культура приготування українського борщу" до Списку нематеріальної культурної спадщини, що потребує негайної охорони. Таким чином страву офіційно визнали українською, а не російською.

Про це повідомили на сторінці в Facebook Міністерства культури та інформаційної політики України. Рішення ухвалили 1 червня, пише Обозреватель.

Борщ офіційно визнали українською стравою

"Борщ – елемент соціальної інтеграції та згуртованості, яка служить об'єднанню народу України, незалежно від віку, статі чи походження", – йдеться в повідомленні.

В дописі також наголосили, що це питання було важливим в контексті збройних конфліктів та надзвичайних ситуацій, що зараз і переживає народ України, воюючи з російськими загарбниками.

Додамо, що номінаційне досьє щодо українського елементу "Культура приготування Українського Борщу" було внесло на розгляд ЮНЕСКО ще в березні 2021 року, однак за правиласи організації, вирішення цього питання повинно було відбутися не раніше 2023 року. Про це повідомила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова в Facebook.

Борщ могли визнати українським тільки в 2023 році

Засідання перенесли з огляду на загрозу українській спадщині з боку Російської Федерації.

Нагадаємо: новий виток суперечкам про борщ між Україною та Росією стався після одіозної промови представниці російського Міністерства закордонних справ Марії Захарової. Під час повномасштабної війни росіянка заявила, що українці "не діляться борщем", а тому винні в "нацизмі" та "екстремізмі".

Борщ визнали українською культурною спадщиною

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко в своєму Telegram-каналі прокоментував радісну новину.

"Ми із задоволенням будемо ділитися борщем і його рецептами зі всіма цивілізованими країнами. Та й з нецивілізованими теж, щоб у них було хоч щось світле, смачне та українське. Але пам'ятайте та будьте певні – як у війні за борщ, так і в цій війні ми переможемо", – написав він.

Олександр Ткаченко прокоментував радісну новину

Нещодавно український шеф-кухар Євген Клопотенко спробував порівняти український борщ та російські щі, але дійшов до висновку, що л*йно зі святим зіставляти не можна ))


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації