Буковинське поминальне деревце стало елементом нематеріальної культурної спадщини - рішення Мінкульту
Глибинний місцевий звичай перетворився на загальнонаціональне надбання. Буковинське поминальне деревце стало елементом нематеріальної культурної спадщини.
Ошатне поминальне дерево у ріст дорослої людини чи дитини, прикрашене символічною випічкою, фруктами, свічками – це дар на той світ. У Чернівецькій області його називають пом, парастас, деревце, коливце, прутчик. Кожна фігурка має глибоку духовну семантику – птахи небесні, драбинка на небо, ключ від Царства Небесного тощо, - йдеться у повідомленні Чернівецької обласної ради.

Експедиційне вивчення традиції фахівці Буковинського центру культури і мистецтв розпочали 5 років тому. За цей час вдалося здійснити класифікацію цього ритуального атрибута, зібрати фото- та відеоархів, опублікувати кілька наукових та науково-популярних нарисів про звичай. Також було знято документальний фільм «Буковинський обрядовий хліб» та успішно його презентовано.


І ці зусилля увінчалися успіхом – рішенням експертної ради при Міністерстві культури та інформаційної політики елемент «Буковинське поминальне деревце з дарами» внесено до списку національної культурної спадщини. Важливо також те, що цей елемент є спільним для українців Буковини, румунів та молдован.
-
Сьогодні виповнюється 72-річниця з Дня народження корифея української естради Назарія Яремчука
-
Сьогодні виповнюється 160-річчя з Дня народження видатної письменниці Ольги Кобилянської
-
Стали відомі імена цьогорічних лауреатів Міжнародної премії імені Ольги Кобилянської
-
Жителів сусідньої Коломиї обурив новий український серіал. У чому справа?
-
Буковина в першій трійці областей по зростанню податкових надходжень від туризму
-
Перетворили читальний зал бібліотеки на знімальний майданчик. Як творилися «Відтінки Перемоги» у Чернівцях