У Хотинській фортеці відкрилась художня галерея, розробником експонатів якої став заслужений художник України Андрій Холоменюк

20 серпня відбулося виїзне засідання Чернівецького прес-клубу реформ в Державний історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця» на тему: «Відкриття Художньої галереї в офіцерській казармі - пам'ятки архітектури комплексу споруд Хотинська фортеця». Художня галерея створена в рамках реалізації заходів транскордонного співробітництва за програмою ТАСІ8 СВС "Україна-Румунія" - "Розробка інтегрального туристичного продукту для розвитку культурного туризму на Буковині" з метою розширення спектру туристичної пропозиції Хотинської фортеці та позиціонування її на туристичному ринку України і Європи.

У вересні минулого року у заповіднику в рамках цього ж проекту було відкрито середньовічний тир, який дуже полюбився відвідувачам. За словами директора ДІАЗ "Хотинська фортеця" Людмили Пастух, завдяки тирові Хотинська фортеця заробила на свої потреби близько 70 тисяч гривень, а загалом прибутки від відвідувань історичної пам’ятки зросли до півмільйона гривень.

З журналістами області на прес-конференції спілкувалися: керівник Проекту: "Розробка інтегрального туристичного продукту для розвитку культурного туризму на Буковині" Людмила ПАСТУХ, розробник експонатів, заслужений художник України Андрій ХОЛОМЕНЮК, виконавчий директор БЦРР, експерт проекту Ярослав КИРПУШКО, голова Хотинської РДА Юрій ЮЗВА, голова Хотинської райради Григорій ТИМЧУК.

Назви картин Художньої галереї, яка приваблюватиме туристів :

Хотинська Битва 1621 року;
Натюрморт з козацькою зброєю Покрови Богородиці;
Натюрморт з турецькою зброєю;
Натюрморт з польською зброєю;
Козак вершник і піший товаріщ;
Козак Лісовець І Польський Гусар;
Турецький Спаг і Яничар;
Татарський вершник;
Арабський вершник;
Гетьман П.К.Сагайдачний;
Гетьман польсько-литовський Я.К. Хоткевич;
Султан Осман II;
Королевич Владисла Ваза IV;
Турецький бойовий слон;
Хотинська фортеця 17 ст.




Інформація про проект:
Проект транскордонного співробітництва за програмою ТАСІ8 СВС "Україна- Румунія" - "Розробка інтегрального туристичного продукту для розвитку культурного туризму на Буковині", реалізується протягом 24 місяців за фінансової підтримки Європейського Союзу. Бенефіціаром гранту на суму 701651,97 ЕІЖ є ДІАЗ "Хотинська фортеця".
Місія Проекту - зберегти спадщину предків, розвинути інфраструктуру і підвищити туристичну привабливість Хотинської фортеці, підвищити знання і розуміння Європейської історії місцевими мешканцями і пояснення їх місце в ній, просування розвитку регіональної економіки і підприємництва, створення нових вакансій.
Партнери Проекту: Торгово-промислова палата Сучавського повіту, відділ туризму Чернівецької державної адміністрації, Хотинська районна рада, Хотинська міська рада, Буковинський центр реконструкції і розвитку, Хотинська районна громадська організація "Центр Євроінтеграції".
Основні етапи реалізації Проекту:
Проведення комплексного дослідження туристичного потенціалу історико- архітектурних об'єктів Чернівецької області і стан їх фактичного використання
Представлення результатів аналізу (узагальнення унікального досвіду партнера з Сучави щодо провадження управлінської та маркетингової діяльності, консалтингу, вивчення законодавчої бази, проведення треяінгів спрямованих на підтримку туризму.
Створення Інтернет - сайту для Хотинської фортеці. Замовлення і розробка проектно-кошторисної документації музею (дозволить облаштувати музей з історичною відповідністю і правильністю розміщення експонатів).
Проведення публічного слухання з територіальною громадою міста Хотин (семінар за участю представників місцевих органів влади на якому місцеві активісти зможуть виразити своє бачення процесу розвитку, представити пропозиції чиновникам).
Створення історичного стрілецького тиру (відвідувачі зможуть відчувати себе солдатами 17 сторіччя використовуючи 20 луків, 5 арбалетів, 12 цілей. 30 історичних костюмів). Створення і розміщення музейних експонатів.
Проведення навчальних тренінгів для керівництва і працівників історико- архітектурних об'єктів Чернівецької області (румунські експерти проведуть серію 5-ти денних тренінгів для 20 слухачів).
Організація і проведення прес-туру для українських і Європейських ЗМІ (протягом 2-х днів 20 журналістів матимуть тур територією Хотинської фортеці
Випуск рекламної та інформаційної продукції . Навчання місцевих бізнесменів (2-і групи по 20 осіб протягом 4-х днів навчатимуться за такими профілями: торгівля, готелі, ресторани, кафе, виробництво сувенірів, ремесло, сільський зелений туризм.).
Презентація для українських і румунських туристичних компаній (це просуватиме Хотинську фортецю як туристичний об'єкт з великим значенням і пояснить важливість її включення до національного і міжнародного туристичних турів).
Стратегічною ціллю Проекту є те, що конкретні дії по його реалізації мають стати базою для подальшого розвитку туристичного іміджу Хотинської фортеці як унікальної пам’ятки історії та архітектури й одного з семи чудес не тільки України, але й Європейської спільноти.



БукІнфо (с)
Фоторепортаж Сергія Зарайського, БукІнфо (с)

DIM RIA
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації