13 вересня 50 років тому у Чернівцях вперше виконали "Червону руту" (ВІДЕО)

ТИ ПРИЗНАЙСЯ МЕНІ... /

Червона рута - одна із всесвітньовідомих українських пісень, автором якої став наш земляк - Володимир Івасюк. Він написав цей хіт у 1970 році під час навчання у Чернівецькому медичному університеті. У вересні 1970 року на Театральній площі Чернівців у прямому ефірі телепрограми «Камертон доброго настрою» прозвучала прем'єра пісні, яку виконував дует: сам автор і Олена Кузнецова.

Путівку в життя пісні дав ансамбль «Смерічка» Левка Дутковського (солісти Назарій Яремчук і Василь Зінкевич, звукорежисер Василь Стріхович). Пісню повторили через тиждень у програмі «Студентський меридіан», але вже у візуальному супроводі, який зняли в серпні в Косові.

У травні 1971 року журнал «Україна» опублікував вірш та ноти пісні, а також невелику розповідь про ансамбль «Смерічка». Пісня дала назву першому українському музичному фільму «Червона рута», зйомки якого розпочалися на початку серпня в Яремчі. У 1971 році «Червона рута» увійшла до двадцятки переможниць першої радянської «Пісні року», яких визначали за листами слухачів та глядачів.

На сцені «Останкіно» її виконали Назарій Яремчук, Василь Зінкевич і Володимир Івасюк. Отримуйте новини в Telegram Невдовзі після цього потрапила на перші місця популярності в багатьох країнах Східної Європи. Пісня «Червона рута» у виконанні Володимира Івасюка, Назарія Яремчука та Василя Зінкевича на фестивалі Пісня-1971, який проходив у Москві.


Коментарі:
Більше новин по темі: