На Буковині заблоковано злочинний канал ввезення євроблях для продажу, замаскованих під гумдопомогу ЗСУ

За процесуального керівництва прокурорів Чернівецької обласної прокуратури викрито організовану злочинну групу, учасники якої налагодили схему ухилення від сплати митних платежів при ввезенні на територію України транспортних засобів на іноземній реєстрації.

Ухилення від сплати понад 2,2 млн грн митних платежів – на Буковині заблоковано канал ввезення для продажу євроблях замаскованих під гумдопомогу

За даними слідства, організував канал безмитного оформлення 43-річний чернівчанин. До протиправної діяльності він залучив двох своїх знайомих, які мали право виїзду за кордон, повідомляє Чернівецька обласна прокуратура.

Організатор підшуковував актуальні пропозиції продажу транспортних засобів у країнах ЄС, надалі доручав своїм спільникам доставити машини на територію України.

Щоб не платити ввізне мито, учасники злочинного угруповання декларували транспортні засоби як гуманітарну допомогу для різних підрозділів ЗСУ, ТЦК та благодійних організацій.

Встановлено, що з липня 2022 по травень 2023 року за такою схемою їм вдалось ввезти на територію України 13 транспортних засобів.

Ділки не сплатили до бюджету понад 2,2 млн грн митних платежів.

Наразі стосовно організатора та двох його спільників передано до суду обвинувальний акт за фактом надання завідомо неправдивої інформації органам державної влади, з метою одержання пільг щодо податків, вчинене повторно, у складі організованої групи (ч. ч. 2, 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 222 КК України).

Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні здійснювали слідчі детективи територіального управління Бюро економічної безпеки у Чернівецькій області за оперативного супроводу Управління стратегічних розслідувань у Чернівецькій області та військової контррозвідки Служби безпеки України.


Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки у Чернівецькій області завершили досудове розслідування за фактами шахрайства з фінансовими ресурсами. Обвинувальний акт відносно трьох осіб скерований до суду.

Слідством встановлено, що з лютого 2023 року троє жителів Чернівецької області умисно ухилялися від сплати митних платежів під час ввезення з Євросоюзу 13 транспортних засобів. Фігуранти декларували автомобілі як гуманітарну допомогу, тоді як фактично ввозили їх для продажу, повідомляє пресслужба відомства.

Наразі 3 фігурантам повідомлено про підозру у вчинення кримінального правопорушення за ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 222 КК України. Обвинувальний акт скеровано до суду.

Оперативний супровід у кримінальному провадженні здійснювали співробітники УСР у Чернівецькій області ДСР ГУНП України. Процесуальне керівництво здійснюють прокурори Чернівецької обласної прокуратури.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації