ВАКС засудив одіозного суддю Чауса до 10 років позбавлення волі

Колегія Вищого антикорупційного суду (ВАКС) оголосила вирок щодо колишнього судді Дніпровського районного суду Києва Миколи Чауса. Підсудний запам’ятався українцям хабарем у 150 тисяч доларів, що ховав по банках на городі.

Як повідомляє Центр протидії корупції, суддя отримав 10 років ув’язнення з конфіскацією майна таз позбавленням права обіймати певні посади строком 3 роки. Вирок може бути оскаржений протягом 30 днів.

Нагадаємо, що прокурорка Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Аліна Жовницька вимагала для Чауса 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати певні посади строком 3 роки.

Сам Чаус наполягав, що хабар у 150 тисяч доларів не брав, це були гроші у борг на будівництво будинку.

Як розглядали справу Чауса?

У 2016 році детективи НАБУ викрили суддю на отриманні 150 тисяч доларів хабаря. За версією прокуратури, хабар Чаус “по-господарськи” сховав у банки. Одну з них Чаус закопав під парканом земельної ділянки дружини, а іншу залишив в автівці Toyota Land Cruiser Prado, записаній на матір. Гроші Чаус нібито отримав за винесення “потрібного” вироку в інтересах підсудної Світлани Сасевич.

Після початку розслідування Чаусу вдалося покинути Україну. У листопаді 2016 року суддю оголосили в міжнародний розшук. Згодом він знайшовся у Молдові, де попросив політичного притулку. У квітні 2021 року адвокати Чауса заявили, що їх підзахисного викрали, проте через кілька місяців він раптово з’явився у селі на Вінниччині.

Справа слухалася у ВАКС з листопада 2021 року. Юристи Центру протидії корупції (ЦПК) весь час відвідували судові засідання.

Спершу Чаус був під домашнім арештом, згодом судді призначили заставу у 717 900 гривень, які внесла його дружина.

Дослідження доказів та допит свідків зайняв майже рік. У січні 2023 року нарешті розпочався допит обвинуваченого, який тривав кілька місяців. Захист намагався всіляко затягувати розгляд, зокрема адвокати поставили Чаусу більше 700 запитань.

Чаус не відставав від адвокатів і активно використовував увесь свій суддівський досвід, щоб затягнути розгляд справи. Втім майже всі аргументи зводилися до вигаданих формальних порушень, які нібито мали місце з боку слідства.

Чаус постійно жалівся на “політичне переслідування” і тяжку долю. На його думку, вся справа від початку і до кінця сфабрикована, докази є неналежними і недопустимими, його спровокували, ніякий хабар він не брав, а знайдені гроші були позикою від друга на зведення будинку.

Під час розгляду справи Чаус розказав зокрема про: свої спортивні навички та вміння, історичні екскурси і паралелі, зокрема щодо викрадення нацистів з Аргентини, численні і безпідставні скарги на дії детективів НАБУ і прокурорів САП, сумнівні обгрунтування та пояснення. Не вистачило лише одного – аргументів на користь версії захисту.

У підсумку – Чаус таки отримав 10 років ув’язнення. Попереду, можливо, ще чекає апеляція, але попри тяглість судового процесу, вирок це ще один доказ того, що антикорупційна система працює.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації