СБУ заявила, що викрила масштабну корупційну схему у Держпродспоживслужбі: підозру отримали майже всі топкерівники

Кіберфахівці СБУ заявили, що викрили масштабну протиправну схему у Держпродспоживслужбі, керівництво структури намагалося створити підконтрольне підприємство, яке протягом 2022 року мало незаконно «освоїти» понад 650 млн грн з держбюджету.

Про це повідомили у пресслужбі ведомства, пише НВ.

У відомстві заявили, що завдяки роботі СБУ на випередження злочинним намірам вдалося запобігти, а причетним фігурантам — уже повідомлено про підозри. Серед них — двоє чиновників категорії «А», що належить до вищого корпусу державної служби в Україні:

  • в.о. голови Держпродспоживслужби;
  • заступник голови Держпродспоживслужби;
  • директор фінансового департаменту Держпродспоживслужби;
  • керівник сектору державних закупівель Держпродспоживслужби;
  • в.о. директора одного з державних підприємств;
  • керівник приватної компанії.

В СБУ заявили, що вищезазначені посадовці хотіли створити підконтрольне їм підприємство, головним завданням якого була участь у тендерних процедурах.

Через цю структуру чиновники планувати освоїти бюджетні кошти, які уряд виділив на інформатизацію Держпродспоживслужби у 2022 році. За попередніми даними, мова йде про 680 млн грн.

За інформацією відомства, для цього вони вступили у змову, залучили інших співучасників, розподілили ролі та узгодили етапи виконання злочину.

«Високопосадовці розрахували, що для старту роботи такого підприємства необхідно 2,5 млн грн. З метою отримання вказаних коштів Держпродспоживслужба оголосила тендер на закупівлю послуг з розробки бази даних електронного державного реєстру кормових добавок. На це виділили 2,6 млн грн із державного бюджету», — йдеться у повідомленні.

В СБУ зазначили, що тендер виграла афілійована з держустановою фірма. І це при тому, що у порівнянні з іншими учасниками тендерної процедури, дана фірма запропоновала найвищу ціну.

«Кіберфахівці СБУ задокументували, що переможець „надав“ Держпродспоживслужбі „готовий реєстр“ уже через добу після укладання договору. За це з державного бюджету фірма отримала 2 313 000 грн», — повідомили в СБУ.

Утім, ініційована СБУ перевірка показала, що зараз у Держпродспоживслужби відсутня база даних електронного реєстру, а укладання вказаного договору спричинило нанесення збитків державі у розмірі 2 313 000 грн.

Двом високопосадовцям категорії «А» Держпродспоживслужби та чотирьом іншим фігурантам повідомлено про підозру за двома статтями ККУ:

  • ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем);
  • ч. 2 ст. 366 (службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки).

Наразі триває досудове розслідування для притягнення до кримінальної відповідальності інших осіб, причетних до вчинення злочину.

Заходи з викриття зловмисників здійснювали працівники Департаменту кібербезпеки СБУ спільно з ДБР та за процесуального керівництва Офісу генпрокурора.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації