СБУ викрила системні зловживання і корупційні правопорушення в АТ "Чернівціобленерго"

Служба безпеки України викрила системну корупцію та зловживання службовим становищем у енергетичній галузі Чернівецької області. Зловживання задокументували у Акціонерному товаристві «Чернівціобленерго», регіональному секторі Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), а також у підконтрольних їм комерційним структурам.

Як повідомляє пресслужба СБУ в Чернівецькій області, за даними слідства, керівник одного з регіональних підрозділів АТ «Чернівціобленерго» вимагав від підприємця $9 тис. за підключення комерційного приміщення до електромережі. Правоохоронці затримали посадовця «на гарячому» поблизу центрального офісу установи.

Фото обласної прокуратури

Крім того, оперативники спецслужби задокументували, що начальник іншого підрозділу АТ «Чернівціобленерго» вимагав від підприємця $1 тис. за надання дозвільних документів на встановлення лічильника. Посередником у цій оборудці була близька родичка керівника регіонального сектору НКРЕКП, яка також захотіла отримати «винагороду». Правоохоронці затримали її у кабінеті власного офісу під час отримання неправомірної вигоди.

За виявленими фактами відкрито кримінальні провадження за ч.4 ст. 368-3 (підкуп службової особи юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми) Кримінального кодексу України.

Фото обласної прокуратури

Вирішується питання щодо повідомлення фігурантам про підозру. Тривають слідчі дії щодо встановлення всіх причетних до протиправних схем осіб.

Також співробітники СБУ задокументували зловживання з боку керівника регіонального сектору НКРЕКП. Посадовець, маючи можливість впливати на підприємства електроенергетики, щодо яких він безпосередньо здійснює державне регулювання, «спонукав» їх купувати електроенергію із власної сонячної електростанції за завищеним тарифом. Такими діями чиновник завдав істотних збитків державі.

В межах кримінального провадження за ч.2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України тривають слідчі дії.

Викриття протиправної діяльності відбувалося за координації Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ спільно зі слідчими Нацполіції за процесуального керівництва Чернівецької обласної прокуратури при залученні для забезпечення процесуальних заходів спецпідрозділу «Корд».

Редакція БукІнфо ще у квітні цього року попереджала, що в АТ "Чернівціобленерго" не все чисто. Будь-ласка, читайте статтю "Чому «полетіли голови» у керівництва АТ «Чернівціобленерго»?

Як ми повідомляли, на початку березня 2021 року новим керівником АТ «Чернівціобленерго» став Олександр Ніверчук, який до цього обіймав посаду директора ТОВ «Одеська обласна енергопостачальна компанія (ООЕК)».

Процитуємо фрагмент з цього матеріалу:

"За інформацією БукІнфо, отриманою від достовірних джерел, причиною всьому нібито стали протизаконні схеми по продажу електроенергії за готівкові кошти, виявлені Наглядовою радою компанії на підприємстві. Кажуть, грубі гроші йшли комусь в кишеню, що завдало значної фінансової шкоди АТ «Чернівціобленерго». Втім, не виключено, що ці збитки будуть покладені в подальшому на кожного з нас, - жителів Буковини.

Редакція не може достеменно стверджувати, що за цими всіма махінаціями (або повною бездіяльністю у виконані своїх прямих обов’язків) стоїть колишній Директор з питань захисту економіки (внутрішної безпеки) АТ «Чернівціобленерго», він же - колишній заступник начальника Управління МВС України в Чернівецькій області та екс-начальник міліції громадської безпеки УМВС в часи пріснопам’ятного Віктора Януковича - Ярослав Козак. Але відомий нам факт залишається фактом – пан Козак був звільнений зі своєї посади одним із перших за підозрою кампанії у таких злочинних діях. Саме тому і полетіли голови у керівництва обленерго всіх без винятку – суми збитків, кажуть, виявилися просто кричущими (інакше, обійшлося б просто доганами і позбавленням премій).

Саме головне, що стає зрозумілим у цій історії, - Ярослава Козака звільнили тихцем, не виносячи “сміття з хати”, бо інакше довелося б порушувати кримінальні провадження за допомогою правоохоронців, які, можливо, ще б не таке накопали на підприємстві…"

Як у воду дивилися. Але, як бачимо, зміна керівництва у подібних грошовитих організаціях-монополістах переважно означає зміну тактики і стратегії у корупційних підходах …


Коментарі:
Більше новин по темі: