Чому «полетіли голови» у керівництва АТ «Чернівціобленерго»?

Місцеві ЗМІ обійшли стороною цікаві, ба, навіть сенсаційні події, які сталися майже місяць тому в одному з найбільших підприємств краю – АТ «Чернівціобленерго».

На початку березня 2021 року новим керівником АТ «Чернівціобленерго» став Олександр Ніверчук, який до цього обіймав посаду директора ТОВ «Одеська обласна енергопостачальна компанія (ООЕК)».

Ще 3 березня цього року пресслужба товариства подала на сайті інформацію про призначення Олександра Ніверчука гендиректором підприємства.

Новопризначений керівник АТ «Чернівціобленерго» Олександр Ніверчук

Процитую офіційне повідомлення:

«Третього березня в центральному офісі Обленерго відбулася урочиста виробнича нарада Товариства.

На заході були присутні Ігор Судак, заступник голови Наглядової ради АТ «Чернівціобленерго» та Володимир Гетманов, операційний директор ВС «Енерджі Інтернешнл Україна».

Гості з холдингу представили працівникам енергопідприємства новопризначеного Голову Правління АТ «Чернівціобленерго» – Олександра Миколайовича Ніверчука. Досвідчений енергетик з багаторічним стажем дотепер керував ТОВ «Одеська обласна енергопостачальна компанія».

У вступному слові Олександр Миколайович висловив переконання, що спільними зусиллями Обленерго й надалі буде розвиватися та сприяти розвитку економіки краю.

Також керівники холдингу і трудовий колектив Обленерго щиро подякували Сергію Віталійовичу Таранюку за роботу в Товаристві, за досвід, знання та великий внесок у розбудову електричних мереж Чернівецької області».

Після цього Олександр Ніверчук, майже одразу, 9 березня, призначає у Чернівецькому РЕМ нового керівника – Руслана Баландюка, котрого сам же представив колективові міського РЕМу. Про це також є повідомлення на сайті.

Чим викликані такі несподівані кадрові зміни, тим більше, коли звільненому попередникові дякують за «досвід, знання та великий внесок у розбудову електричних мереж Чернівецької області»? Інтригу підігріває ще два цікавих наших спостереження: разом із колишнім керівником Облеренго Сергієм Таранюком своїх посад позбулися директори за напрямками, зокрема, комерційної дирекції та директорату з питань економічної (внутрішньої) безпеки підприємства.

За інформацією БукІнфо, отриманою від достовірних джерел, причиною всьому нібито стали протизаконні схеми по продажу електроенергії за готівкові кошти, виявлені Наглядовою радою компанії на підприємстві. Кажуть, грубі гроші йшли комусь в кишеню, що завдало значної фінансової шкоди АТ «Чернівціобленерго». Втім, не виключено, що ці збитки будуть покладені в подальшому на кожного з нас, - жителів Буковини.

Редакція не може достеменно стверджувати, що за цими всіма махінаціями (або повною бездіяльністю у виконані своїх прямих обов’язків) стоїть колишній Директор з питань захисту економіки (внутрішної безпеки) АТ «Чернівціобленерго», він же - колишній заступник начальника Управління МВС України в Чернівецькій області та екс-начальник міліції громадської безпеки УМВС в часи пріснопам’ятного Віктора Януковича - Ярослав Козак. Але відомий нам факт залишається фактом – пан Козак був звільнений зі своєї посади одним із перших за підозрою кампанії у таких злочинних діях. Саме тому і полетіли голови у керівництва обленерго всіх без винятку – суми збитків, кажуть, виявилися просто кричущими (інакше, обійшлося б просто доганами і позбавленням премій).

Саме головне, що стає зрозумілим у цій історії, - Ярослава Козака звільнили тихцем, не виносячи “сміття з хати”, бо інакше довелося б порушувати кримінальні провадження за допомогою правоохоронців, які, можливо, ще б не таке накопали на підприємстві.

*****

До речі, вранці, коли готувався матеріал, на цьому місці ще була діючою сторінка АТ “Чернівціобленерго”. Ми відверто раді, що її так оперативно заблокували, оскільки тут (ще кілька годин тому) світилися обличчя старих керівників:

Сторінка наразі не відкривається, але Google пам"ятає все. Подивіться на дату останнього заходу і хто ще керівник. Хоча пресслужба АТ стверджує, що зміни внеслися ще… 3 березня 2021 року. Як кажуть, не вір очам своїм. Просто Google оперативно з Чернівців не вдасться так поправити, як це сталося з оперативним блокуванням сторінки сайту власного підприємства.

От як це виглядало вранці (фрагмент скріншоту):

Так само, сьогодні недоступною стала сторінка Графік прийому громадян керівниками - Чернівціобленерго. Хоча вчора я заходив на сайт, та без проблем бачив, як вже звільнений пан Козак, напевно, "віртуально" проводить прийом громадян:

До речі, станом на 7 квітня 2021 року на сайті товариства колишня посада пана Козака тепер вже вакантна:

МІсце Ярослава Козака вакантне?

Втім, може хтось чекає, що все знову переграється?

Сергій ЗАРАЙСЬКИЙ, БукІнфо (с)
Фото з мережі Інтернет та сайту АТ «Чернівціобленерго»


Більше новин по темі:
Коментарі: