Привласнив 1250 земельних ділянок на 290 млн: міністру агрополітики Миколі Сольському повідомили про підозру

Як зазначають у НАБУ, учасники схеми впродовж чотирьох років встигли оформити 1250 земельних ділянок загальною площею 2493 га. Їхня вартість на момент вчинення злочину становила понад 290 млн грн. Слідство не вказує ім'я підозрюваного, однак, за даними ЗМІ, мова йде про чинного профільного міністра Миколу Сольського.

Ексголову аграрного комітету Верховної Ради, чинного міністра викрито на заволодінні державною землею вартістю 291 млн грн. Про це повідомили у НАБУ.

До складу злочинної групи, як стверджують правоохоронці, також входили службові особи Держгеокадастру, а також "куратори", які контролювали діяльність цих органів.

Учасники схеми забезпечили знищення документів, на підставі яких два державних підприємства у Сумській області мали право постійного користування землею. Через відсутність відповідних документів місцевий Держгеокадастр склав акт про нібито "самовільне зайняття" цих ділянок.

Після чого посадовці обласного Держгеокадастру під виглядом реалізації права громадян на безкоштовну землю передали земельні ділянки у власність заздалегідь визначеним особам. При цьому, умовою отримання землі у власність було підписання договору про її передачу в оренду приватному агрохолдингу ще до моменту отримання.

За даними слідства, унаслідок реалізації оборудки у 2017-2021 рр. учасники схеми заволоділи 1250 земельними ділянками загальною площею 2493 га, вартість яких становила понад 291 млн грн.

Вони також здійснили спробу заволодіти ще 3282 га землі, вартістю близько 190 млн грн, однак їм детективи НАБУ та прокурори спеціалізованої атикорупційної прокуратури наклали на ділянки арешт.

Як уточнили у САП, міністру інкриміновано вчинення злочинів, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 та ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 15, ч. 5 ст. 191 КК України.

Про підозру вже повідомили організатору схеми, чинному міністру, двом кураторам органів Держгеокадастру та особі, яка сприяла вчиненню злочину. Триває вручення підозр іншим учасникам.

Наразі правоохоронні органи не повідомляють ім'я організатора оборудки, але джерела "Суспільного" підтверджують, що йдеться про міністра аграрної політики та продовольства, колишнього нардепа від "Слуги народу", ексголову аграрного комітету та підприємця-аграрія Миколу Сольського, пише Фокус.

Нагадаємо, Сольський став новим міністром аграрної політики та продовольства у березні 2022 року, замінивши на цій посаді Романа Лєщенка.

Також Фокус у лютому писав, що міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський за час великої війни збільшив свої прибутки, задекларувавши 22,3 млн грн у 2023 році проти 15,2 млн грн доходу у 2022-му.

У своїй декларації Сольський зазначав, що зберігає готівкою 5,7 млн грн, 296,5 тис. дол., 226 тис. євро.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації