Пора підключати РНБОУ, або Чому катастрофічна крадіжка річкового гравію на Буковині стала загрозою територіальній цілісності країни

Буковинські волонтери передали редакції БукІнфо ось це відео. На ньому вони зняли епізод, як щоденно, не шкодуючи сил та не покладаючи рук, працює буковинська гравійна мафія. Це місце – одне з багатьох на берегах річки Прут під Чернівцями, де щодня десятками тисяч тонн вибирають річковий гравій та нещадно нищать державні надра. Тут працюють найсучасніші дорогі німецькі екскаватори (дивіться на відео, як кумедно від волонтерів тікає його водій) та багатотонні вантажівки, які вивозять шутер до заданих їх власниками точок.

Про багатомільйонний гравійний мафіозний бізнес та про кожну точку такого відбору в області, здається, знають усі. «Окрім»… обласної влади (ОДА, депутатів і керівництва облради), правоохоронців – поліції, прокуратури, СБУ в купі з різноманітними екологічними службами. Вони або в хорошій долі, або просто тупо не виконують своїх професійних обов’язків.

Бо як можна не побачити очевидне? Коли лише за один робочий день (!), за словами волонтерів, з такого «самопального» кар’єру під Боянами виїжджає понад 200 вщент заповнених природніми надрами вантажівок? Машин, які не мають жодних документів на вантаж і вибірку. Під вагою яких тріскає асфальт і нищаться новозбудовані дороги. Свідомо псується екологія і унікальна екосистема Прута.

Але віднедавна, через дії цих «гравійних бариг», виникла ще одна, набагато складніша проблема, на яку відтепер просто так не можливо закрити очі та не помічати. Через катастрофічну вибірку гравію, нещадно нищиться русло річки Прут по фарватеру якої проходить Державний кордон з Румунією.

Десятки ось таких кар’єрів на берегах Прута роблять непоправиме – річка вимушено міняє свою течію вглиб території України, «даруючи» щоразу сусідній країні десятки, якщо не сотні гектарів української землі. А це, скажу я вам, вже дуже серйозна штука. Це вже проблема територіальної цілісності країни. І прикордонники вже давно б’ють на сполох.

Фейсбук Президента України

Про щось подібне ніби й говорив голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук Президентові України Володимиру Зеленському, коли той минулоріч у липні приїжджав на Буковину після паводку. Розповідав на камери у Новоселицькому районі, мовляв, маємо таку проблему, проводив наради, піднімали дрон - кратери в прибережжі, як на місяці, ніхто нас не хоче чути і приборкати «особливо активних підприємців»…

Пройшов майже рік, а віз і нині там. Тепер замовк і Осачук.

Можливо, у липні 2020-го президент був не уважним, або не звернув на це серйозної уваги. Але тепер проблема стала більш, ніж очевидною. Вона стала волаючою.

Бо від безпорадності правоохоронців і місцевої влади, які не можуть, або не хочуть приборкати і знищити це тривале неподобство, схоже, скоро Зеленському таки доведеться скликати чергове засідання Ради Національної Безпеки і Оборони України. Окремо по Буковині.

Ну, а чому б ні? Прославилися контрабандистами на всю країну. Прославимося тепер й гравійною мафією.

Сергій ЗАРАЙСЬКИЙ, БукІнфо (с)
Відео надане редакції волонтерами


Більше новин по темі:
Коментарі: