Нова шахрайська схема: буковинським підприємцям телефонують від імені податківців і погрожуюють перевірками

Дзвінки від нібито державних посадовців з вимаганням коштів: кіберполіцейські застерігають буковинців від шахрайської схеми. Зловмисники телефонують до приватних підприємців, обираючи дані з відкритих джерел про них, повідомляють про перевірку Державної податкової служби або іншим органами місцевої влади та пропонують за гроші урегулювати ситуацію. Щоб не стати жертвами так званого вішингу, правоохоронці нагадують громадянам алгоритм дій.

Під психологічним тиском і нагнітанні критичної ситуації шахраї отримують конфіденційну інформацію та незаконно привласнюють кошти громадян, повідомляє відділ комунікації ГУНП в Чернівецькій області.

Поліцейські радять: якщо ви отримала дзвінок з проханням або вимаганням коштів від нібито працівників Державної податкової служби, Пенсійного фонду, правоохоронних органів тощо покладіть слухавку, а інформацію про цього абонента передайте в поліцію.

Також громадянам варто дотримуватися наступних порад під час телефонної розмови з підозрілими особами:

- ніколи не розголошуйте особисті або фінансові дані незнайомим особам;
- перевіряйте осіб, що з вами спілкуються: чи належать вони до представників органів, який нібито представляють;
- не здійснюйте переказів коштів на чужі рахунки;
- не повідомляйте конфіденційної інформації стороннім (дані картки, логін і паролі до онлайн банкінгу тощо);
- ніколи не уводьте конфіденційні дані на невідомих і підозрілих сайтах;
- не переходьте за сумнівними посиланнями, адже за ними може бути прихований фейковий ресурс;
- уважно переглядайте URL-адресу потрібного сайту: будь-яка неточність може свідчити, що ви опинилися на фішинговому ресурсі.

Потрібно пам’ятати: представники державних і правоохоронних органів у телефонній розмові не мають права дізнаватися у вас конфіденційну інформацію про банківські рахунки, а тим паче вимагати негайної оплати чи перерахування грошей.

Якщо ж інформацію про банківську карту розголошено, зверніться до банку та заблокуйте її. Своєчасне звернення в кіберполіцію або на спецлінію «102» пришвидшить встановлення шахраїв та убезпечить інших громадян від їх протиправних дій.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації