На Буковині троє працівників місцевого лісництва можуть сісти на 10 років тюрми за вирубку цінного лісу на 3,7 млн грн

Встановили коло причетних до незаконної порубки осіб оперативники управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області спільно зі слідчими територіального управління ДБР, розташованого у місті Хмельницькому. Серед фігурантів — лісничий лісництва, старший майстер з обліку та відвантаження лісу та майстер лісу регіональної філії державного лісогосподарського підприємства.

З метою власного збагачення працівники лісгоспу організували корупційну схему з незаконної вирубки лісу цінних порід у великих розмірах.

Протягом 2022-2023 років фігуранти вносили до офіційних документів недостовірні відомості щодо кількості вирубаного кругляку. Надалі необліковані залишки деревини реалізовували третім особам в обхід встановлених норм.

Як повідомляє Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України, за результатами проведеної інженерно-екологічної експертизи встановлено суму нанесених державі збитків у розмірі понад 3,7 мільйона гривень.

Учасникам схеми незаконної вирубки карпатських лісів повідомили про підозри за кількома статтями Кримінального кодексу України:

- ч. 3 ст. 365 (Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, вчинений групою осіб);

- ч. 2 ст. 366 (Службове підроблення);

- ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 246 (Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу).

На даний час продовжуються заходи для встановлення повного кола осіб, що надають послуги із заготівлі та транспортування лісодеревини, причетних до схеми незаконної вирубки лісових насаджень.

Фігурантам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Чернівецька обласна прокуратура.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації