На Буковині керівник енергопостачального підприємства "наварив" собі у кишеню 8,6 млн грн бюджетних коштів

Продаж електроенергії за завищеними цінами: БЕБ завершило розслідування щодо заволодіння 8,6 млн грн бюджетних коштів. Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки у Чернівецькій області скерували до суду провадження щодо керівника енергопостачального підприємства, який, користуючись службовим становищем, заволодів коштами з Держбюджету в особливо великих розмірах.

За даними слідства, наприкінці 2020 року енергопостачальна компанія стала переможцем відкритих торгів на постачання для одного з комунальних підприємств у Чернівецькій області електроенергії на загальну суму понад 65 млн грн, інформує обласна прокуратура.

Слідство встановило, що директор компанії безпідставно збільшував вартість електроенергії для комунального підприємства. Керівник видавав офіційні листи щодо коливань на ринку електроенергії та нібито наявності підстав для підвищення ціни.

Сторони підписали додаткові угоди, за якими вартість електроенергії для міського комунального підприємства підвищилась на 36,5 % від визначеної під час укладання договору за результатами торгів.

Таким чином за 8 місяців 2021 року директор енергопостачального підприємства незаконно заволодів бюджетними коштами, що були виділені комунальному підприємству на закупівлю електроенергії, йдеться у повідомленні ТУ БЕБ у Чернівецькій області.

Після укладення договору директор товариства використовуючи своє службове становище, достовірно знаючи про відсутність коливань на ринку електроенергії ініціював підвищення ціни на поставку світла та вносив у офіційні документи неправдиві відомості щодо наявності таких коливань. Як наслідок, сторони незаконно уклали 4 додаткових угоди. Внаслідок вказаних порушень енергопостачальна компанія безпідставно освоїла понад 8,6 млн грн бюджетних коштів.

Наразі директору енергопостачальної компанії повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 366 КК України, обвинувальний акт скеровано до суду.

Досудове розслідування за ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 366 Кримінального Кодексу України здійснювали детективи Територіального управління БЕБ у Чернівецькій області. Оперативний супровід - УСБУ в Чернівецькій області, процесуальне керівництво – Чернівецька обласна прокуратура.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації