На Буковині директор будівельної фірми та інженер з технагляду привласнили понад 500 тисяч бюджетних коштів. Як вдалося вкрасти гроші

Слідчі Чернівецького районного управління поліції спільно зі співробітниками Управління стратегічних розслідувань ДСР НПУ та Департаменту контррозвідки Служби безпеки України задокументували протиправну діяльність 31-річного директора будівельної фірми та 45-річного інженера з технічного нагляду. Унаслідок своїх незаконних дій чоловіки заволоділи понад 500 тисячами гривень. Наразі правоохоронці зібрали достатню кількість доказів провини керівника та ще одного представника компанії, відтак – скерували обвинувальний акт відносно них для розгляду до суду.

Як повідомляє відділ комунікації поліції Чернівецької області, у серпні минулого року правоохоронці встановили, що директор будівельної фірми та інженер з технічного нагляду, щоби заволодіти бюджетними коштами, завищували вартість матеріалів і не виконали вчасно ремонтні роботи.

Директор фірми, житель Вінниці, уклав договір на виконання капітального ремонту режимного об’єкту. Чоловік, зловживаючи своїм службовим становищем, вносив недостовірну інформацію до актів виконаних робіт. У свою чергу чернівчанин, перебуваючи на посаді інженера з технічного нагляду, погоджував ці розрахунки та завіряв власним підписом акти приймання виконаних будівельних робіт.

Відповідно до умов договору, з державного бюджету за виконану роботу на рахунки фірми було перераховано гроші. При цьому ремонт у зазначений термін не був виконаний у повному обсязі. Також у документах були зазначені ціни за будівельні матеріали, значно вищі за ринкові.

За даними Спецпрокуратури Західного регіону, внаслідок проведення санкціонованих обшуків за місцями проживання фігурантів та офісних приміщеннях слідчі поліції вилучили акти виконаних робіт, ноутбук, чорнові записи та інші речові докази, які вказували на незаконну діяльність чоловіків.

Слідство встановило, що між Квартирно-експлуатаційним відділом м.Чернівці із будівельною фірмою укладено договір щодо капітального ремонту приміщення військового містечка, а з ФОП – про здійснення технічного нагляду за якістю та обсягами виконаного. Вартість ремонту була оцінена у майже 9 000 000 гривень.

Директор підприємства, скориставшись повноваженнями, завищив обсяги виконаних робіт, вніс до офіційної документації завідомо неправдиві відомості та передав її на підпис виконавцю.

У свою чергу виконавець, який здійснював технічний нагляд, належно не перевірив якість будівельно-монтажних робіт і їх обсяги, підписав і завірив сфабриковані дані та передав замовнику для оплати.

Після цього, КЕВ м.Чернівці перерахував генпідряднику вказані бюджетні кошти, з яких 500 000 гривень підприємець привласнив.

Результати судово-будівельної експертизи засвідчили, що сума завданих збитків державі становить 506 тисяч гривень.

Відповідно до чинного законодавства, фігурантам загрожує до восьми років позбавлення волі.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації