"Мінько і команда": на Буковині за матеріалами СБУ повідомлено про підозру обласним посадовцям, які отримали «відкат» на ремонті доріг

Трьом посадовцям, яких у квітні 2021 року викрила Служба безпеки України в Чернівецькій області на корупційному механізмі отримання бюджетних коштів, повідомлено про підозру.

Як повідомляє пресслужба СБУ в Чернівецькій області, нагадаємо, до протиправної діяльності причетні декілька посадовців одного з управлінь облдержадміністрації, обласної служби автодоріг та представники афілійованої комерційної структури. Учасники схеми вимагали й отримали від підрядника 600 тис. грн «відкату» з перерахованих бюджетних грошей за виконаний ремонт доріг.

Для «узаконення» оборудки зловмисники уклали фіктивні угоду та акти про надання послуг з підконтрольною фірмою-посередником.
Раніше повідомлено про підозру було лише одному з організаторів протиправної схеми, але слідство довело, що учасники оборудки діяли у складі організованої злочинної групи.

За інформацією органів досудового розслідування, у розмові із підприємцем-підрядником посадовець повідомив про можливість організувати перемогу в майбутніх тендерних закупівлях. Своє сприяння він оцінив у 600 тисяч гривень неправомірної вигоди та застеріг, що у випадку відмови подальшу співпрацю буде припинено.

Для завуальованого отримання цих грошей посадовець організував злочинну групу з чітким планом дій. Зокрема, зловмисники підготували фіктивні документи, за якими підприємець нібито отримав послуги від підконтрольної їм фірми на 600 тисяч гривень. Після зарахування коштів на рахунок фірми, їх мали перевести у готівку та поділити між членами злочинного угруповання.

За цією схемою правопорушники планували й надалі отримувати від підприємця неправомірну вигоду у розмірі 10-15% від загальної суми договорів на виконання будівельних робіт та послуг, - інформує Відділ комунікації ГУНП в Чернівецькій області.

На підставі отриманих доказів слідчі поліції повідомили зловмисникам про підозри у вимаганні та одержанні службовою особою неправомірної вигоди в особливо великому розмірі, складанні та видачі завідомо неправдивих офіційних документів, а також у зловживанні повноваженнями, що спричинило тяжкі наслідки, вчинених організованою злочинною групою.

Наразі трьом фігурантам повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), 4 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення), ч. 2 ст. 364-1 (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми).

Заходи із викриття корупції проводились спільно зі слідчими Національної поліції за процесуального керівництва Чернівецької обласної прокуратури.

Нагадаємо, що було раніше…

У Чернівецькій ОДА тишком-нишком звільнили Юрія Мінька, якого підозрюють у отриманні хабаря 600 тисяч гривень.

Посадовця Чернівецької обласної державної адміністрації Юрія Мінька, якого підозрюють в отриманні 600 тисяч гривень хабаря, звільнили з посади. Про це на пресконференції сказав голова ОДА Сергій Осачук, повідомляє Суспільне.

"Він звільнений і не матиме шансу повернутися на посаду, в нас працювати не буде", — повідомив Осачук.

Мінько був заступником начальника управління інфраструктури, капітального будівництва та експлуатації доріг Чернівецької ОДА. Чи поновлюватися на посаді — вирішуватиме після рішення суду. Водночас винним себе не вважає. Про це він сказав у коментарі Суспільному.

Раніше за експосадовця внесли заставу у 600 тисяч гривень, він перебував вдома, поки йшло слідство.

Справа облавтодору: 600 тис грн хабара за можливість укладення договорів підряду – на Буковині ще трьом особам повідомлено про підозру

За процесуального керівництва Чернівецької обласної прокуратури повідомлено про підозру службовцю Служби автомобільних доріг в Чернівецькій області у пособництві в одержанні службовою особою неправомірної вигоди (ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 368 КК України) та двом керівникам товариств з обмеженою відповідальністю у пособництві в одержанні службовою особою неправомірної вигоди, в організації складання та видачі завідомо неправдивих офіційних документів та закінченому замаху на зловживання повноваженнями (ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 368, ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 364-1 КК України).

За даними слідства, заступник начальника одного з управлінь Чернівецької ОДА вимагав та одержав від підприємця неправомірну вигоду в розмірі 6% від суми виконаних у 2020 році будівельних робіт за можливість подальшого укладення договорів підряду. У разі несплати «відкату» співпрацю із суб’єктом господарської діяльності було б припинено.

Щоб унеможливити викриття, посадовець залучив керівника суб’єкту господарювання та службову особу Служби автомобільних доріг в області для досягнення домовленостей з підприємцем щодо надання неправомірної вигоди у безготівковій формі на рахунок підконтрольного товариства. З листопада 2020 по квітень 2021 року на цей банківський рахунок було перераховано 600 тис грн неправомірної вигоди.

На підставі додатково зібраних доказів про зміну раніше повідомленої підозри повідомлено заступнику начальника одного з управлінь Чернівецької ОДА.

Пригадуєте такого? ) Заступник начальника управління інфраструктури та капітального будівництва ОДА Юрій Мінько

Наразі його підозрюють в одержанні неправомірної вигоди; підбурюванні до складання та видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів осіб та підбурюванні до закінченого замаху на зловживання повноваженнями (ч. 4 ст. 368, ч. 4 ст. 27 ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 27 ч. 2 ст. 364-1 КК України).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчим управлінням Головного управління Нацполіції в Чернівецькій області.

Нагадаємо

Служба безпеки України викрила у Чернівецькій області корупційний механізм отримання коштів, виділених на ремонт автотранспортних сполучень на території регіону. За попередніми даними слідства, до протиправної діяльності причетні декілька посадовців одного з управлінь облдержадміністрації, обласної служби автодоріг та представники афілійованої комерційної структури. Учасники схеми вимагали від підрядника «відкат» з перерахованих бюджетних грошей за виконаний ремонт доріг.

Для «узаконення» оборудки її організатори уклали фіктивні угоду та акти про надання послуг з підконтрольною фірмою-посередником.

У межах контролю за вчиненням злочину, правоохоронці задокументували банківський переказ зловмисникам у розмірі 600 тис. грн неправомірної вигоди.

Що відомо

  • 22 квітня в кабінеті заступника начальника управлінні інфраструктури та капітального будівництва проводили обшуки. У коментарі Суспільному посадовець Юрій Мінько сказав, що про провадження щодо себе дізнався з ухвали суду, а обставини обшуків йому незрозумілі.
  • Під час обшуків за місцями роботи, реєстрації ділків, їх постійного проживання і тимчасового перебування, вилучено носії інформації, засоби зв’язку і чорнові записи із доказами незаконної діяльності. Одному з організаторів схеми повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального Кодексу України та вирішується питання про обрання міри запобіжного заходу.
  • За скоєння кримінального правопорушення посадовцю загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
  • Заходи із викриття корупції проводились спільно зі слідчими Національної поліції за процесуального керівництва Чернівецької обласної прокуратури.


Коментарі:
Більше новин по темі: