Як відрізняються доходи та витрати на життя в Україні та Польщі — інфографіка
Середня зарплата у Польщі перевищує українську практично удвічі. Проте і витрати на житло, комунальні послуги та транспорт також суттєво відрізняються.
Як свідчать дані аналітичного центру міжнародної агенції із працевлаштування Gremi Personal (для зручності витрати та доходи у злотих перевели у гривні), мінімальна та середня заробітна плата у Польщі становить відповідно — 22,8 тис грн та 29 тис. грн, а в Україні - 6,7 тис. грн та 15 тис. грн, йдеться у публікації NV Бізнес.
Оренда житла у Польщі очікувано вища. Якщо за однокімнатну квартиру у середньому в Києві просять 10−15 тис. грн за місяць, то оренда такого житла у Варшаві коштуватиме 22−25 тис. грн. При цьому у Польщі не настільки відчутна різниця між орендою у столиці та великому місті. У нас така «однушка» це — 6−7 тис. грн, а в Польщі — 16- 20 тис. грн. Оренда однокімнатної квартири у наших невеликих містах України — 3,-5 тис. грн, у Польщі - 12−13 тис. грн.
До цих сум треба додати витрати на комунальні послуги. В Україні, для однокімнатної квартири, вони в середньому — 1,2−2,5 тис. грн, у такому ж житлі у Польщі - 4−4,5 тис. грн (до уваги не бралися міста на Західній Україні, що знаходяться найдальше від зони бойових дій).
Ціни на бензин А-95 не дуже відрізняються. В Україні дешевше — 52 грн за літр, у Польщі — 63 грн за літр. Місячний універсальний проїзний квиток у нас утричі дешевший. В Україні за 50 проїздів заплатять 325 грн, у Польщі— 840 грн.
Відвідування терапевта у приватній клініці в Україні, в середньому — 550 грн, а у Польщі - 1000 грн.
Мінімальна вартість стрижки в українських майстрів — 100 грн, у польських — 250 грн. Місячний абонемент у спортзал в Україні — від 600 грн, у Польщі - 840 грн.

Інфографіка: Gremi Personal
«Попри те що вартість послуг в Європі вища, ніж в Україні, рівень витрат врешті залежить від зарплати. Водночас переважна частина роботодавців забезпечує працівників житлом, що знаходиться безпосередньо поруч із місцем роботи, таким чином можна позбутися витрат на проживання та проїзд», — розповіла Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутації Gremi Personal.
-
Незабаром у Новоселиці підприємці з Чернівців відкриють новий квітковий магазин за грантові кошти
-
В Глибоці найближчим часом запрацює новий мультимодальний транспортний термінал стратегічного значення для усієї України
-
"Деякі чернівецькі бізнесмени вже уклали там угоди про співпрацю" - Клічук повідомив, коли запуститься новий великий торговий центр Bukovyna Mall у Чернівцях
-
У Коболчині на Сокирянщині буде новий завод Тігіпка. В індустріальний парк "Фруктова індустрія" він інвестує 1 млрд грн
-
Викладачка з Чернівців за грантові кошти відкрила школу англійської мови для дітей
-
На Сокирянщині на 12 гектарах з’явиться сучасний завод із виробництва соку «Інтерджус Буковина», який перероблятиме до 1,5 тисячі тонн фруктів щодоби. Бойко показав фото будівництва