Українців почнуть штрафувати за несплачені податки: які санкції вступили в дію з 1 вересня

Власники квартир та будинків, площа яких перевищує 60 кв.м та 120 кв.м, зобов'язані були до 31 серпня сплатити податок за своє житло. Тих українців, які цього не зробили, тепер оштрафують.

Про це повідомляє Today.

Суми штрафів відрізнятимуться залежно від терміну прострочки. Якщо власник квартири чи будинку просрочив платіж до 30 календарних днів, то розмір штрафу становитиме 10% від суми податку, який було нараховано. Якщо прострочка платежу становила понад 30 днів, то штраф збільшиться на 20% від нарахованого розміру податку.

Платіжки для сплати податку за квартири та будинки українцям мали надіслати ще до 1 липня. Тож громадяни мали два місяці, щоб сплатити платіж і не встрявати в борги.

При цьому законодавством прямо передбачено: якщо податковий орган у встановлені законом терміни не направить або не вручить податкове повідомлення про оплату, платник звільняється від відповідальності за несвоєчасну сплату податку.
Податок сплачується за минулий рік. Це означає, що за квартири, придбані у 2023 році, їхні власники зобов'язані розрахуватися тільки через рік. Податок на "зайву" площу нерухомості також не потрібно сплачувати громадянам, чиє житло знаходиться в окупації чи зоні бойових дій.

З 1 вересня сплатити податок на нерухомість можна тільки після сплати штрафу.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада готується запровадити ще один податок у 2024 році.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації