Нацкомісія з питань енергетики знайшла порушення в роботі АТ "Чернівціобленерго"

Нацкомісія з регулювання енергетики виявила порушення в роботі Чернівціобленерго під час позапланової перевірки. Чи будуть застосовувати санкції щодо компанії — вирішать на засіданні комісії.

Про це йдеться у відповіді регулятора на запит Суспільного.

У документі йдеться, що Чернівціобленерго порушило ліцензійні умови, зокрема про виконання рішень Нацкомісії у встановлені терміни та надання достовірних документів про свою діяльність для НКРЕКП.

Також регулятор виявив порушення закону про ринок електричної енергії щодо розміщення інформації на сайті обленерго. Зокрема компанія має оновлювати дані про умови надання послуг з розподілу електроенергії та приєднання до системи розподілу, а також показники якості послуг з розподілу електроенергії.

НКРЕКП також пише про порушення постанови про захист інформації з обмеженим доступом, зокрема про об’єкти критичної інфраструктури. Йдеться про розміщення на власному сайті інформації про час початку та закінчення перерви електропостачання із зазначенням назв населених пунктів, вулиць і будинків, а також назв перерв (планова, аварійна, застосування графіків обмеження споживачів). Інформацію мають оновлювати кожні 30 хвилин.

Порушення, які виявила комісія, розглянуть на засіданні, за результатами якого можуть застосувати штрафи чи інші санкції щодо АТ "Чернівціобленерго". У разі ухвалення такого рішення, постанову НКРЕКП мають оприлюднити на сайті комісії.

У коментарі Суспільному в пресслужбі Чернівціобленерго повідомили, що коментувати результати перевірки рано, оскільки немає рішення НКРЕКП про застосування санкцій та рішення щодо усунення виявлених правопорушень.

— Нацкомісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг позапланово перевіряла Чернівціобленерго з 21 по 27 грудня. Перевірку проводили через одну скаргу від споживача щодо недотримання графіків відключень. Загалом тоді перевіряли 12 операторів систем розподілу.

— Раніше у коментарі Суспільному в пресслужбі Чернівціобленерго повідомили, що нацкомісія регулярно проводить перевірки. Востаннє обленерго перевіряли у грудні, тоді критичних порушень не було.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації