Долар мав би коштувати 18,82 гривні: індекс Біг Мака показав "реальний" курс долара в Україні

Згідно з так званим індексом Біг Мака українська гривня недооцінена на 49%, зазначають журналісти. Долар в Україні "має" коштувати близько 18,82 грн, а сама гривня недооцінена на 49%, згідно з так званим індексом Біг Мака. Таких висновків дійшло британське видання The Economist у серпневому дослідженні, пише Кореспондент.net.

Українська гривня піднялася на сьоме місце з кінця у списку недооцінених валют світу в оновленому індексі Біг Мака. На початку року гривня була на четвертому місці.

За даними видання, Біг Мак коштує в Україні 105 гривень, тоді як у США - 5,58 долара. Таким чином, курс української валюти недооцінений на 49% порівняно з фактичним обмінним курсом 36,93 грн/долар, а курс купівельної спроможності має бути на рівні 18,82 грн/долар.

Саме такою, на думку аналітиків, є "справедлива" ціна американської валюти в Україні. Найбільш недооціненими валютами світу у серпні 2023 року є грошові одиниці Тайваню, Індонезії, Індії, Єгипту, ПАР та Філіппін.

Переоціненими валютами є швейцарський франк (на 38,5%), норвезька крона (на 24,0%), уругвайське песо (на 22,9%), аргентинський песо (на 7,4%), євро (на 4,3%), шведська крона (на 2,8%), данська крона (на 1,3%).

Індекс Біг Мака розраховується з 1986 року. В ньому спеціально зроблено таке припущення: виробництво гамбургера в усіх країнах не відрізняється за витратами, тому за допомогою Біг Мака можна дізнатися вартість валюти за паритетом купівельної спроможності, але тільки на основі одного товару.

Нагадаємо, у липні 2022 року The Economist не зміг оцінити курс гривні до долара в індексі Біг Мака, оскільки мережа McDonald's тимчасово закрила ресторани швидкого харчування після російського вторгнення. Після цього ресторани McDonald's почали відкриватись в Україні.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації