Заремський в рамі за склом: портрет нардепа від "Слуги народу" представили у Чернівецькому художньому музеї у "виставці однієї картини"

СЛУГИ НЕ ВІД СВІТУ ЦЬОГО… /

Зранку 27 вересня на сторінці Чернівецького художнього музею з’явилася інформація про виставку однієї картини, на підтримку ЗСУ, – портрета народного депутата від фракції “Слуга народу” Максима Заремського. Автором твору являється художник Олександр Козак. Зважаючи, що 26 вересня у нардепа був День народження, стало зрозуміло, що виставка присвячена саме до цього “видатного свята”.

Отож, на портреті – нардеп у футболці з назвою тренажерного залу та надписом “no pain no gain”, тримає два кубки, впевнено усміхається. Публікація музею привернула увагу містян, однак за декілька хвилин допис зник.

Мистецького у цій події мало, питань багато. Чим особливий Заремський, щоб бути представленим у холі відомого у світі Чернівецького художнього музею? Чи усвідомлює “слуга народу”, що ідіома “no pain no gain” в час війни має дещо інший зміст, аніж просто біль від тренування в залі? Чи вдала ідея для нардепа красуватися в музеї з кубками, в той час коли військові ціною власного життя звільняють українські міста й села та забезпечують йому можливість залишатися частиною влади? Та й врешті решт, яким чином картина Заремськогого, яка зустрічає гостей у холлі музею, має відношення до слів “На підтримку ЗСУ”?!

Що ж йдемо дивитися на “топ-волонтера”. В холі бачимо анонсований портрет, в ошатній рамі, за склом, певно, щоб руками не чіпати. Зустрічаю працівників музею, цікавлюся цінністю картини, ніяково усміхаючись кажуть: “Та це таке, нічого особливого, скоро заберуть, підіть на другий поверх там дійсно варті уваги роботи: виставка Орисі та Темістокля Вірсти «Сутність душі», мистецький фотопроєкт BEREHYNYA, також чудова експозиція присвячена ювілею Ольги Кобилянської”. І це 100% правда, виставки вражають талантом та глибиною сенсів. До речі, підпишіться на сторінку музею, щоб бути в курсі важливих мистецьких подій - Чернівецький художній музей.

Щодо виставки портрета Максима Заремського спілкуємося з директоркою музею Інною Кіцул.

– Інно Федорівно, розкажіть, будь ласка, чому приурочена виставка однієї картини, на якій зображений нардеп Максим Заремський, чому ця картина у холі музею, яка її цінність та подальша доля? Можливо буде аукціон?

Щось ви наговорили дуже багато і все не відповідає дійсності. 26 вересня була відкрита у музеї виставка однієї картини. Одна із. Ми таких виставок однієї картини відкриваємо від 12 до 40 в рік. Там ми виставляємо предмети мистецтва до певних подій, ювілеїв, привід може бути який завгодно. Ці виставки однієї картини, допомагають нам збільшити кількість відвідувачів, бо у нас є план і його треба витягнути. Якщо я вам скажу, що план музею - 75000 відвідувачів, то порахуйте самі скільки разів кожна людина має відвідати музей щороку. А план треба витягти, інакше ми не отримаємо зарплату. Так прописано в законі. Ще в радянському законі і ніхто його дотепер не змінив. Ні закон, ні радянські нормативи.

То я не розумію такого ажіотажу навколого однієї з виставок однієї картини. Просто не розумію. Це виставка буковинського художника Олександра Козака, який проживає у Ленківцях. Співпрацюємо ми з цим митцем з 2007 року. Він самобутній митець, виготовляє дуже цікаві авторські ікони, виставка яких у нас також була. Тепер ж митець приніс картину, на якій зображений молодий спортсмен, з двома кубками.

Я не знала хто це, мені пояснили, що Максим Заремський підтримує спорт, спортсменів, він волонтер, народний депутат. Я не побачила нічого в цьому кримінального. Спитала художника чому ми маємо цю картину виставляти, на що він відповів: “Хочу зробити людині приємне, це моє бажання, питаю дозволу, чи можна виставити твір мистецтва на кілька днів?”. Я сказала: “Так, можна”. Не думаю, що я порушила ні людські, ні божі закони. Ми не вдаємося в політику, працюємо в царині мистецтва. Це все що ми мали на увазі.

– Суспільство сприйняло це як піар Заремського

Суспільство сприйняло цю подію як піар Заремського через публікації ЗМІ. Ви зробили йому піар.

– Увагу ЗМІ звернули саме після того, як був опублікований допис на сторінці музею. Цікаво чому його видалили?

Тому що ми зрозуміли, що ви на цьому робите піар і скандал. Всі претензії, будь ласка, до медіа. З’явилися коментарі, ми вирішили прибрати допис. Я не знайома із Заремським, але у мене тепер уже з’явилося бажання познайомитися, чим же він так всіх дістав. І видається, що ці статті є замовними, ви за замовленням його піарите. Тому що ніхто б не знав ні про виставку, ні портрет Заремського якби не ЗМІ.

На завершення такої цікавої розмови директорка музею Інна Кіцул розповідає про інші виставки картин, до яких мала увага ЗМІ.

Нагадаємо, нині у Вернісажі проходить всеукраїнське трієнале сучасного декоративно-ужиткового мистецтва “Від Землі - до сонця”, у художньому музеї виставка світової величини Орисі та Темістокля Вірсти “Сутність душі” та інші мистецькі експозції.

Тож, ходіть в музеї, купуйте квитки, підтримуйте справжнє мистецтво. Тільки інвестиція в істинне мистецтво є запорукою того, що музей не буде погоджуватися на подібні “виставки” тільки для збільшення відвідувачів.

Альона ЧОРНА, журналістка
спеціально для БукІнфо (с)

Фото авторки та зі сторінки музею, яке було невдовзі видалене


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації