У Карпатах ведмеді вдерлися на пасіку й поїли мед: здобуваючи поживу, розгромили вулики й навіть пошкодили дерева
Розгромлені вулики, зʼїдений мед та пошкоджені дерева. Так виглядають наслідки "господарювання" ведмедів. Інцидент трапився вночі на території Ясінянської філії, пише Закарпаття-онлайн.
За словами єгерів, ведмеді, ймовірно, шукали їжу, адже перед зимовою сплячкою потрібно сформувати достатній шар жиру.
Такі «пошуки» їжі є достатньо небезпечними: голодний дикий звір може залізти і на господарське подвірʼя, і навіть в будинок. Мисливці та єгері рекомендують встановлювати електропастухи. Електричні огорожі відлякають ведмедів та зможуть вберегти будинки, пасіки та інше від чергового набігу клишоногого звіра.
До слова, лісівники не підгодовують ведмедів, ці звірі самі шукають собі їжу і, в звʼязку зі зміною кліматичних умов, їхні потреби в запасах збільшуються. У минулі роки в такий період клишоногі вже впадали в сплячку. Проте, останні два роки спостерігається підвищення температур в осінньо-зимовий період, а це змушує ведмедів пізніше засинати і, як наслідок, пошуки їжі продовжуються до настання холодів.
Раніше БукІнфо повідомляв, що голодний ведмідь розгромив вулики на пасіці в Буковинських Карпатах.
Довідка
У Карпатському регіоні живе 8 тисяч особин бурого ведмедя — на території Польщі, Словаччини, Румунії та України. В Україні їх найменше з-поміж карпатських країн — усього близько 300 особин.
-
Індийський астролог Кушал Кумар, якого назвали новим "Нострадамусом", озвучив свій прогноз про російсько-українську війну
-
На фото показали, як у горах Буковини вдарили приморозки: температура опустилася до мінус трьох
-
На Сумщині здають в оренду пост ДАІ, який знаходиться на балансі обласної поліції
-
Це найважливіша фотографія в історії людства - знімок планети Земля з Космосу на відстані 6 мільярдів кілометрів
-
Професорка ЧНУ ім.Федьковича Олена Карлова переплила Босфор, хоча була за крок від поразки! Неймовірна історія, як бажання і сила волі зробили неймовірне
-
Недобрий знак. За останні 120 років риба "Судного дня" з'явилася на поверхні океану вже 20 разів