Переведення годинників: як це впливає на здоров’я і яка різниця у часі буде з країнами, куди виїхали українські біженці
У 2023 році в Україні перехід на літній час відбудеться в останню неділю березня. Так, о 3 годині ночі 26 березня треба перевести стрілки годинника на одну годину вперед, пише DT.
Як зазначено в постанові Кабміну, переведення годинника в Україні відбувається двічі на рік: в останню неділю березня – на літній час, а кожної останньої неділі жовтня – на зимовий.
Через військове вторгнення РФ, багато українців були змушені виїхати за кордон. У Євросоюзі та інших країнах світу також переходять на літній час. У ЄС є одразу три часові пояси, відповідно, час в Україні та інших країнах відрізняється. Але українські біженці перебувають не лише в ЄС, а й інших країнах світу, різниця в часі з якими може бути ще більшою.
Яка різниця у часі з іншими країнами
Візьмемо за орієнтир 8 ранку 26 березня за Києвом:
- Польща – 7:00
- Словаччина – 7:00
- Угорщина - 7:00
- Молдова – 8:00
- Чехія – 7:00
- Румунія – 8:00
- Естонія – 8:00
- Ірландія – 6:00
- Німеччина – 7:00
- Іспанія – 7:00
- Велика Британія – 6:00
- США – 2:00 (Вашингтон)
- Норвегія – 7:00
- Японія – 14:00
- Грузія – 9:00.

Чи впливає на здоров’я переведення годинників – відповідь на це питання неоднозначна. У різних дослідженнях переважно йдеться про шкідливість переходу саме на літній час. Однак це стосується не усіх людей. Наприклад, про це у своїй книзі «Коли я нарешті висплюся?» пишуть кандидатка біологічних наук Ольга Маслова та консультантка зі сну Ніка Бєльська.
За їх словами, найважче сприймають зміну часу люди з хронічними серцево-судинними захворюваннями, біполярним розладом, депресіями й іншими психічними проблемами. Є певні дослідження, які вказують на підвищення смертності від інфарктів та інсультів під час переходу літній час. Однак це питання поки неповністю вивчено.
На противагу цьому називають і причини, чому все ж існує необхідність переведення годинників на літній час і зимовий час саме в Україні. Як пише ТСН, Україна — досить велика країна, а тому географічні відстані між західною та східною її частинами немаленькі.
«Періодичне переведення годинників є так званим «часовим компромісом», - пише видання.
Якщо, наприклад, скасувати перехід восени, в Харкові сонце сходитиме о 03:25 годині, а заходитиме о 19:47. А це призведе до таких результатів:
— майже половина ночі буде занадто світлою, а робоча зміна людей закінчуватиметься після настання темряви;
— протягом року люди втратять від 120 до 200 «світлових» годин;
— у вечірню годину-пік швидкі сутінки призведуть до збільшення кількості ДТП;
— психологи вважають, що зросте кількість випадків депресивних станів, адже деякі гормони, зокрема, серотонін погано виробляються, коли світловий день короткий.
Якщо ж скасувати перехід після переведення годинників на літній час, взимку в Ужгороді сонце сходитиме лише о 09:20 ранку, а заходитиме о 17:38. Для школярів, у яких уроки часто розпочинаються від 8-ї години, такий варіант важко назвати хорошим.
-
98-річний британський ветеран на танку часів 2-ї Світової війни розчавив автомобіль Tesla, в знак незгоди підтримки Маском ультраправих у Європі
-
Учені попереджають про поширення в Європі небезпечної цвілі через потепління - вона інфікує людину
-
У Великій Британії чоловік випадково купив власний автомобіль, який вкрали злодії. ВІДЕО
-
Мистецтво на краю світу: як картини з Чернівців потрапили в далеку Антарктиду
-
У Чернівцях встановили автомат, який готує піцу за три хвилини. Людям це подобається
-
Поранений захисник привіз додому з фронту бика та дику свиню. Далі сталося неймовірне!