Липень цього року став найспекотнішим за останні 143 роки — NASA

Вчені Інституту космічних досліджень імені Годдарда NASA (GISS) заявили, що липень 2023 року став найспекотнішим місяцем на Землі за всю історію спостережень, починаючи від 1880 року.

Про це йдеться у пресрелізі NASA, пише Суспільне.

Зазначається, що липень 2023 року був на 0,24°C теплішим, ніж будь-який інший липень у звітах NASA, і на 1,18°C теплішим, ніж середній липень між 1951 і 1980 роками. Особливо спекотно було у деяких частинах Південної та Північної Америк, Північної Африки та Антарктичного півострова — там температура зросла майже на 4°C від середньої.

Науковці вважають, що липні протягом останніх пʼяти років ставали дедалі спекотнішими, а наступного року, найімовірніше, глобальна температура знову побʼє рекорд.

"Дані NASA підтверджують те, що буквально відчули мільярди людей у ​​всьому світі: температура в липні 2023 року зробила його найспекотнішим місяцем за всю історію спостережень.Ми повинні діяти зараз, щоб захистити наші громади та планету, це єдине, що ми маємо", — сказав керівник NASA Білл Нельсон.

NASA збирає свої температурні записи з даних про температуру повітря на поверхні з десятків тисяч метрологічних станцій, а також з даних про температуру поверхні моря, отриманих приладами на кораблях і буях. Ці необроблені дані аналізуються за допомогою методів, які враховують різну відстань між температурними станціями по всьому світу та вплив міського тепла, який може спотворити розрахунки.

28 липня генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що "ера глобального потепління завершилася, настала ера глобального кипіння"


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації