Коли у місті є господар, то гроші для бюджету заробляють навіть зі сміття

Чернівецькі комунальники заробили на сортуванні сміття на Чорнівському сміттєвому полігоні майже мільйон гривень. А точніше - 951 634,20 гривень.

Причому, лише за 3 місяці. Так буває, коли вибираєш у владу ґаздів, які вміють "зробити" гроші для міського бюджету навіть зі сміття.
І звершили це всього-навсього 19 працівників міського комунального підприємства "Спецкомунтранс", які відсортували понад 80 тонн ПЕТ-пляшок та 11 тонн скляної тари. Низький їм уклін.

Люди заробили самі, заробила і міська казна. А досі на сортуванні чернівецьких твердих побутових відходів наживалася фірма зареєстрована в іншій області, яка сплачувала податки теж не у міський бюджет Чернівців. І так тривало 10 років.

Можна порахувати, скільки грошей втратив міський бюджет навіть не на масштабних розкраданнях, які реально "опустили" місто, а банально на смітті. Нічого при цьому не заробляло і комунальне підприємство, яке займається його утилізацією.

Дозвіл на сортування побутових відходів у Чорнівці заїжджа контора теж отримала у попереднього керівництва міської ради не за гарні очі. Хлопці заробляли на всьому, не гребували нічим, але не для міста, не для чернівчан.

Зараз на рік полігон утилізує 140 тисяч тонн сміття, як бачимо, частина з нього є непоганими грішми, які можна знову змусити працювати на місто.

Але на цьому спинятися Роман Клічук та нове керівництво "Спецкомунтрансу" не збираються. Вже заплановано перехід на сепарування побутових відходів у різні тематичні контейнери по всіх мікрорайонах, паралельно розробляється проєкт з побудови у Чернівцях сміттєпереробного заводу. Який дасть змогу не тільки зменшити кількість утилізації ТПВ, захистити екологію, а й вийти на переробку відходів у енергоносії.

План амбітний, але міська влада впевнена, що лише цей шлях є єдиновірним і перспективним. По Україні працює вже 13 таких переробних заводів. Колишні чернівецькі схематозники згаяли час, вихолостили міський бюджет, а тому тепер потрібно наздоганяти інші області.

Крім того, вже зараз у місті починають з'являтися підземні контейнери для збору сміття, які приберуть з вулиць неприємний запах, мух, щурів та загрозу епідемій, перший на вулиці Заньковецької.

Тобто над вирішенням проблеми влада працює оперативно. І так по всіх напрямках. Вже з весни почнуться ремонти доріг, вулиць, площ, за ними фасадів старого фонду, ліфтів у багатоповерхівках тощо. Нарешті узгоджено кредит німецького банку на модернізацію "Чернівціводоканалу" та його мереж, на черзі реконструкція "Чернівцітеплокомуненерго".

Розорене ділками місто починає наздоганяти сусідні Івано-Франківськ та Тернопіль, на які любо дивитися. Після цілої епохи дерибанів попередниками та застою - це непросто. Але іншого шляху нема. І це добре розуміє нинішня чернівецька команда змін, яка долає протистояння нечистоплотної опозиції та протидію губернатора, зав'язаного з тими, хто дурив чернівчан довгі роки.

Влад СКИПАЛЬСЬКИЙ, спеціально для БукІнфо (с)

ДО РЕЧІ читайте: На Чорнівському сміттєзвалищі запахло криміналом, Або як запроданці за бюджетні гроші там «боролися» з ковідом… (ДОКУМЕНТИ)


DIM RIA
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації