Смачного сиру буде більше: сирний кооператив на Буковині отримав нове обладнання на понад 300 тисяч гривень

Сирний кооператив у Глибоцькій громаді Чернівецької області запустив у роботу новий екструдер – обладнання, яке призначене для перетворення зернових культур у корисну та зручну для вживання форму кормів для свійських тварин. Більшу частину коштів виділили благодійники (219 412 гривень від програми DOBRE), ще 94 тисячі гривень на розвиток сироварної справи виділили з місцевого бюджету.

Про це повідомляють на сайті Українського кризового медіа-центру.

У приміщенні сироварні облаштували дегустаційну залу для відвідувачів і туристів. Фото: Український кризовий медіа-центр

– Цей екструдер – один із найпотужніших зразків. Він також може переробляти соєві продукти, бобові, тобто дуже тверді зерна, – розповідає голова СОК «Добрі ґазди» Володимир Білоус. – Він нагрівається і на великій швидкості перетворює зернові на екструдований корм, який засвоюється тваринами на 95%, тоді як звичайні комбікорми – лише на 60%. Такий показник впливає на збільшення продуктивності корів та кіз, дозволяючи їм виробляти більше молока.

Екструдер може переробляти соєві продукти, бобові, тобто дуже тверді зерна. Фото: Український кризовий медіа-центр

Молоко від домашніх тварин – основна сировина в роботі сироварні, що розташована в селі Михайлівка Глибоцької громади. Відтак тут зацікавлені в тому, аби члени кооперативу мали чим годувати худобу в складний зимовий період, аби надої не зменшувалися до критичної позначки. Причому цей корм має бути якісним та високопродуктивним.

Кожному виду сиру придумали власну буковинську назву. Фото: Український кризовий медіа-центр

Кооператив надає послуги 60 домогосподарствам громади, що тримають вдома корів та кіз і щодня здають їхнє молоко для переробки на сироварню. Із нього виготовляють сири 7 основних та 5 додаткових видів за австрійською, голандською, італійською та вже й власною технологіями, а також вершки, будз (м’який сир скороченого терміну споживання), плавлений сир, вершкове масло високої жирності, натуральний йогурт тощо. Кожному виду сиру придумали власну буковинську назву.

А в приміщенні сироварні облаштували дегустаційну залу для відвідувачів і туристів, де вони можуть спостерігати за процесом сироваріння, скуштувати різні види сиру та придбати продукцію кооперативу.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації