Загострення у ЗМІ чи на кордоні? Що відомо про можливе вторгнення Росії в Україну

З п'ятниці, 11 лютого, західні ЗМІ масово почали повідомляти, що Росія здійснить вторгнення в Україну наступного тижня. "Апостроф" в одному матеріалі зібрав усе, що пов'язане з можливим початком широкомасштабних бойових дій на території нашої країни.

Нова дата вторгнення РФ

Президент США Джо Байден у ході переговорів із лідерами країн Євросоюзу повідомив, що армія РФ може вторгнутися до України 16 лютого. Білий дім вважає, що атака Росії почнеться з масованих авіаударів і кібератак, після чого буде вторгнення важкої техніки. Євросоюз скептично ставиться до заяви Джо Байдена і вважає, що РФ припуститься великої помилки, якщо нападе на Україну.

Радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван, у свою чергу, під час брифінгу повідомив, що вторгнення РФ може статися 15 лютого. Свою атаку, за його словами, Росія почне із провокацій на Донбасі або спроби захоплення Києва. Джейк Салліван на брифінгу також висловив припущення, що вторгнення в Україну може бути здійснене до закінчення Олімпійських ігор у Китаї.

Евакуація іноземних громадян та дипломатів

Після публікацій західних ЗМІ про те, що Росія наступного тижня може вторгнутися до України, понад 10 країн закликали своїх громадян найближчим часом залишити територію нашої країни.

З подібними заявами виступили міністерства закордонних справ наступних держав: США, Японія, Нідерланди, Великобританія, Ізраїль, Данія, Естонія, Латвія, Північна Македонія, Чорногорія та Бельгія.

За даними агентства Associated Press, США у суботу, 12 лютого, оголосять про термінову евакуацію співробітників свого посольства в Україні. Як стверджують журналісти, офіційна заява буде зроблена Державним департаментом. Журналісти припускають, що невелика частина дипломатів залишиться у Києві, але понад 200 співробітників дипвідомства буде евакуйовано з України.

Інформація розвідки США про плани Путіна

Розвідка США нарахувала одразу 9 напрямків, з яких армія Росії може розпочати повномасштабне вторгнення в Україну. За даними розвідувальних служб, у розпорядженні Москви є 100 батальйонно-тактичних груп, кожна з яких складається з 800-900 військових.

Крім цього, США визначили два основні сценарії вторгнення Росії в Україну:

  • військова інтервенція у східні та південні області України, що призведе до "розрізання" країни фактично навпіл з оточенням підрозділів ЗСУ на Донбасі;
  • вторгнення не лише на південь та схід, а також у напрямку Києва.

Обидва варіанти вторгнення, за інформацією розвідки, почнуться з масованих артилерійських та ракетних ударів, а також із застосуванням засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ). Військові США вважають, що початок широкомасштабних бойових дій може призвести до 50 тисяч жертв серед мирного населення.

Реакція Росії на звинувачення у підготовці вторгнення

Російське МЗС звинуватило країни Заходу в організації "масштабної інформації кампанії, за допомогою якої світове суспільство намагаються переконати в тому, що Росія готує повномасштабне вторгнення".

Як зазначають у прес-службі дипвідомства, ЗМІ "штучно нагнітають напруженість навколо України, щоб відвернути увагу від власних агресивних дій".


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації