«Я люблю свою країну і хочу тут мирно жити». Буковинці масово поповнюють ряди тероборони

У Чернівцях й області сотні буковинців приходять до центрів комплектування із пропозицією допомоги. Серед охочих захищати Україну – як молоді хлопці, так і чоловіки середнього та старшого віку. Кожен хоче докласти своїх зусиль задля збереження України. Люди не чекають повісток, а приходять за власним бажанням.

Серед тих хто прийшов чимало чоловіків з бойовим досвідом, в тому числі й воїнів-афганців. Також є хлопці, які повернулись з-за кордону, щоб боронити свій край.

Буковинці активно записуються до лав Територіальної оборони

У коментарі БукІнфо начальниця пресслужби Чернівецького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки старший лейтенант Тетяна Попович розповіла, що багато людей відгукнулися без дзвінків та повісток: «Кожен, хто може тримати в руках зброю, приходить з питанням, чи він може бути корисним. Багато є тих людей, які знають які частини вони посилять. Також багато буковинців приходять у територіальні центри аби долучитися до територіальної оборони й захищати наш край саме в разі області. Наразі хочемо закликати всіх охочих приходити до територіальних центрів комплектування.

Всі хто готовий захищати свою землю, для кожного знайдеться місце в строю. І зокрема для тих, хто може стати резервістами територіальної оборони. А це гарна нагода для цивільних громадян долучитися до захисту свого краю. Цивільні громадяни можуть звернутися до частин сил тероборони та стати резервістами.

Всі додаткова інформація та куди звертатися є на нашій сторінці, де вказані телефони, просимо телефонувати та дізнатися про подальші кроки. Закликаємо громадян зберігати спокій, не панікувати, вірити в наші Збройні Сили України. Ми всі бачимо, як по всій території України наше військо відбиває ворожі напади та зберігає нашу країну. Ми сильні й робимо все, аби захистити свій край, свою Україну».

Біля міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки зустрічаємо відомого актора Григорія Руденко-Краєвського. Чернівчанин буде захищатися свій край у складі Сил територіальної оборони України: «Готовий захищати свій край й свою Україну. Ми маємо справу з великою агресією Росії й це давно вже зрозуміло, що ворог просто так не зупинитися. Ми маємо боронити свій дім, свої території. Інших варіантів у нас нема. Ми – єдина держава і маємо об’єднатися та боротися за своє право жити в незалежній Україні».

При вході до ТЦК зустрічаю буковинського підприємця Віталія (прізвище на прохання співрозмовника не вказуємо). Чоловіку 45 років. Понад 20 років він розвиває свою справу та економіку Буковини: «Я не для москалів справу розвивав, не для москалів життя своє тут будував. Розумієте, якби я хотів, то давно поїхав за кордон. Але я не міг ніколи припустити цю думку навіть у мирний час. Я люблю свою країну і хочу тут мирно жити. Тому ми маємо боронитися. Маємо захищатися. Тому я тут».

Приходять у терцентр і священнослужителі. Священник Православної церкви України отець Сергій розповів нам, що церква повинна бути завжди зі своїм народом та своєю державою: «Це функція церкви – бути з людьми, знати їх проблеми, турботи, знати чим вони живуть. Церква не може стояти осторонь таких подій. Вона повинна болісно й гостро реагувати на ті виклики, які постають перед нашим народом. Зараз перед нами стоїть питання нашої свободи. І це прямим чином стосується церкви. Адже ми вчимо, що тільки від свободи може бути любов до Бога, до своєї родини, до свого народу. Не можна до чогось змушувати й ми ці цінності повинні захищати.

Людина ж приходить до цих сакральних цінностей саме зі свободи. І ми також, як і наші воїни, покликані захищати цю свободу. Тільки духовну свободу. Але не може бути ніякої духовної свободи, якщо буде втрата тілесної свободи. Якщо ворог скує нас рабськими оковами, то ми всі будемо приречені. І в духовному сенсі так само. Про це свідчать радянські часи. Тому ми повинні підтримувати наше військо. І куди вони підуть, туди й підуть капелани Української православної церкви. Іншого варіанту немає. Тому що російські окупанти прийшовши на цю землю, нікого не залишать у живих із тих, хто є патріотом своєї країни. Адже це суперечить всьому імперському. Ми до кінця своє робимо і будемо до кінця зі своїм військом».

Отець Сергій каже, що прийшов у ТЦК разом з іншими священниками добровільно: «Ми бачимо, що відбувається. Не можемо залишатися байдужими. Наша підтримка важлива для військових».

Альона ЧОРНА, для БукІнфо (с)
Фото авторки та Чернівецького обласного ТЦК та СП


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації